Архів новин 2004 - 2012

 

 

Інтерв’ю президента НаУКМА Сергія Квіта в «Голосі України»

Дата публікації: 22.03.2010, 17:05

Сергій Миронович Квіт окреслив проблеми та перспективи розвитку освіти в Україні

Президент НаУКМА Сергій Квіт розповів кореспонденту газети «Голос України» власне бачення проблем та перспектив розвитку української освіти.

Говорячи про Болонський процес в нашій державі, Сергій Миронович зазначив, що освіта в Україні досі не відповідає європейським стандартам. До того ж політичні події, пов’язані зі зміною влади в Україні, гальмують розвиток освітньої системи, «фіксуючи нашу державу в анемічному пострадянському стані».

Аналізуючи підсумки Віденської конференції Асоціації європейських університетів, президент НаУКМА виділив основні виклики для української освіти:
- підвищення статусу бакалаврського рівня освіти;
- запровадження самодостатньої системи навчання протягом усього життя (lіfelong learnіng);
- питання так званої вертикальної мобільності, тобто можливості переходу студента з одного університету до іншого в різних країнах;
- трирівнева система освіти (бакалавр-маґістр-доктор);
- ґрунтовні знання англійської мови, без яких неможливі сучасна наука та освіта;
- орієнтованість навчального процесу на студента.

На переконання Сергія Мироновича, особливе значення в сучасному освітньому просторі надається дослідницьким університетам, завдання яких – «відкрита наука та відкриті інновації».

Насамкінець Сергій Квіт окреслив стан сучасної вітчизняної освіти, наголошуючи на можливих загрозах, а також на важливості існування сучасних якісних університетів в Україні.

Повний текст інтерв’ю Сергія Квіта >>>

© 2012-2022 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна