Архів новин 2004 - 2012

Президент НаУКМА Сергій Квіт

Дата публікації: 27.05.2010, 11:54

Президент НаУКМА Сергій Квіт про відвідини Українського Католицького Університету представником Служби Безпеки України:

«Спроба тиску представника СБУ на ректора УКУ о. Бориса Ґудзяка викликає обурення. Я не кажу про зневаження принципів університетської автономії, тому що її в Україні не існує. Треба розуміти, що університет — це не лише стіни, люди і книжки. Він існує там, де живе дух університету, який багато в чому співзвучний з принципами вільнодумства — академічних свобод, свободи слова, свободи совісті, свободи брати участь у роботі політичних і громадських об’єднань, різноманітних зібрань тощо. Всі ми різні й одностайність у поведінці академічної громадськості може з’явитися хіба що тоді, коли вона захищає ці свободи. Висловлюємо підтримку Українському Католицькому Університеті, який є партнером Києво-Могилянської Академії, та критичній позиції наших колег о. Бориса Ґудзяка, проректора Мирослава Мариновича та професора Ярослава Грицака».