Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 55

Архів новин 2004 - 2012

 

 

Мистецька група Яра (Нью-Йорк) зі спільним американо-україно-киргизьким проектом в НаУКМА

Дата публікації: 09.09.2010, 17:52

З 12 по 16 вересня у Києво-Могилянському Театральному Центрі «ПАСІКА» (Іллінська, 9) відбудеться створена на основі жіночих ритуальних пісень вистава «Скіфські камені»

З 12 по 16 вересня у Києво-Могилянському Театральному Центрі «ПАСІКА» (Іллінська, 9) відбудеться створена на основі жіночих ритуальних пісень вистава «Скіфські камені».

У виставі «Скіфські камені», створеній Вірляною Ткач, беруть участь народна артистка України Ніна Матвієнко, її дочка Антоніна, митці з Америки та Киргизтану - Сецілія Арана, Сузан Гванґ, Маруся Соневицька, Юліян Китастий, Кенжегуль Сатибалдиєва, Айнура Качкинбек кизи та Нурбек Серкебаєв. Для створення цього експериментального спектаклю Мистецька група Яра звернулася до старовинних українських та киргизьких епосів та ритуалів. Вистава з успіхом пройшла у Нью-Йорку й отримала схвальні відгуки критиків.

«Cкіфські камені» – це історії, що розгортаються паралельно, про двох молодих дівчат, українку та киргизку, які вирішують перебратися до міста – сучасного урбаністичного світу. Зрештою, ця подорож до нового світу уподібнюється до спуску до Великого Низу (як поетично можна собі уявити світ підземний) – сучасної глобальної пустелі, де пісні, вміння та мова зникають, лишаючи по собі невиразні розмиті сліди, наче ті старовинні різьблені камені, що їх в наш час знаходять археологи на території сучасної України та Середньої Азії. Ця вистава поєднує у собі традиційну українську та киргизьку музику та пісні, а також сучасну музику, сценографію та хореографію.

Виставу створила Вірляна Ткач спільно з митцями з Америки, України та Киргизстану. Дизайн – Ватоку Уено, пластика – Катя Кольцьо, світло – Євген Копйов, асистент – Надя Соколенко, фото – Віктор Марущенко.

Мистецьку групу Яра було засновано у 1990 році при Нью-Йоркському експериментальному театрі Ля МаМа. Яра працює над створенням оригінальних творів, в яких досліджуються східні культури. Миcтці Яри поєднують поезію, пісні, історичні матеріали та наукові розвідки, аби створити, за висловом одного з критиків, «розширену медитацію над ідеєю». На сьогодні Ярою вже створено десять вистав, які базуються на матеріалах з України, зокрема «Світло зі Сходу», «Сліпий Зір», «Лісова пісня Яри», «Лебідь», «Водоспад/Відблиски». Остання створена у співпраці з українською співачкою Ніною Матвієнко. Д. Дж. Р. Брюкнер у газеті «The New York Times» відзначив, що це «театральна магія», яка виникає завдяки влучному поєднанню хореографічної пластики та надзвичайної музики. Також Ярою було створено шість вистав з бурятськими акторами, дві з киргизькими та ще дві на основі японської культури.

Виставу здійснено завдяки Фонду Mid Atlantic Arts – US Artists International, National Endowment for the Arts and the Andrew W. Mellon Foundation, GogolFEST, Києво-Могилянському Театральному Центру «ПАСІКА», а також численним друзям Яри.

12, 13, 14 та 16 вересня о 19:00.
15 вересня о 16:00.
Вхід вільний.

© 2012-2023 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна