Архів новин 2004 - 2012

Державне замовлення в вишах України: дискримінація? Корупція? Недбалість?

Дата публікації: 03.03.2011, 20:15

Аналіз розподілу державного замовлення на основі фактів з відкритих джерел, висновки та запитання у статті декана Факультету правничих наук НаУКМА професора Андрія Мелешевича на «Українській правді»

Аналіз розподілу державного замовлення на основі фактів з відкритих джерелофіційної бази даних на сайті Міносвіти, добре відомої кожному абітурієнту Інформаційної системи "Конкурс" та сторінки "Обсяги державного замовлення на бакалаврів".

Висновки та запитання…

Пропонуємо Вашій увазі статтю Декана факультету правничих наук НаУКМА п. Андрія Мелешевича на «Українській правді»:

Державне замовлення в вишах України: дискримінація? Корупція? Недбалість?

«Нещодавно Міносвіти оголосило про зменшення у 2011 році обсягу прийому у виші за державним замовленням на 42 %. Таке радикальне скорочення доступу до освіти тих, хто не може дозволити собі платне навчання викликає подив.

Але ще більший подив викликає той факт, що уряд навіть не спромігся чітко пояснити, чому держбюджет на 2011 рік суттєво зменшує витрати на освіту на фоні радикального збільшення витрат на утримання президента, Генпрокуратури, МВС, СБУ, підвищення витрат на обслуговування та лікування депутатів ВР та решти можновладців.

Україна перетворюється з "соціальної держави", як то проголошує стаття 1 Конституції, на "суперсоціальну для посадовців високої ланки та репресивну державу".

У своєму листі (№ 1/9-3 від 06.01.2011) МОНМС пояснює різке скорочення державного замовлення тим, що у 2011 році "чисельність випускників старшої школи скоротиться порівняно з 2010 роком на 142,6 тисяч осіб (на 42,1%) з 338,4 тисяч осіб до 195,8 тисяч".

Міністерство також просить "врахувати, що розміщення державного замовлення ... буде здійснюватися з урахуванням регіонального підходу ...".

Повний текст статті на «Українській правді», Четвер, 03 березня 2011, 14:27