Архів новин 2004 - 2012

З Благовіщенням!

Дата публікації: 07.04.2011, 11:35

Сьогодні храмове свято у Благовіщенській церкві, яка знаходиться у 1-му містечку НаУКМА

Благовіщенська (Конґреґаційна) церква збудована за проектом Й.Г. Шеделя 1732 року як домова церква для спудеїв Києво-Могилянської академії: у її оздобленні відчувається вплив зрілого німецького бароко, а у формах – його слов’янський варіант. Церква, з’єднана із Староакадемічним корпусом, була освячена 1 листопада 1740 року. Чимало зусиль і особистих коштів для її побудови доклав митрополит Рафаїл Заборовський.

У грудні 1996 р., після тривалого занепаду, церква почала відроджуватись на правах домової, студентської церкви.Перший етап реставраційних робіт Благовіщенської церкви закінчився укріпленняv перекриттів та підняттям хреста 1999 року. Нині тут могилянці, мешканці Києва і гості можуть здійснити обряди. Церкву передано в підпорядкування церковній громаді Української православної церкви (Київського патріархату), тут існує церковний хор, на виступи котрого сходяться не лише прихожани.

Деякі фото, що стосуються етапів відновлення церкви, можна переглянути в Архітектурному альбомі.