Архів новин 2004 - 2012

Історик Норман М.Наймарк: «Росіяни мають зробити так само, як німці – визнати геноцид»

Дата публікації: 19.05.2011, 11:45

Професор Стенфордського університету, автор виданої у НаУКМА книжки «Геноциди Сталіна» в численних промовах і зустрічах у Києві виклав своє бачення проблеми історичної вини

У великій розмові, яка відбулась в УНІАНі 11 травня 2011 року, американський історик, зокрема, зазначив:

«У кожному випадку геноциду не можна винуватити жертв. Багато сучасних держав мають здатність діяти силовими методами й досягати того, що хочуть. Особливо це стосується авторитарної чи тоталітарної держави. Дуже важко захищатися тим народам, які свого часу ставали мішенню. Тому коли я думаю про історію геноциду, мені стає дуже сумно… Ми можемо загадати, як ось тут, у Києві, вели євреїв на розстріл у Бабин Яр чи українських селян, які падали на землю й чекали смерті, бо в них вже не було й крихти їжі... Чи згадаймо вірменських жінок, які самі йшли в пустелі по допомогу, без жодної на те надії. Чи подумаймо про боснійських жінок, котрі стали жертвами ґвалтувань, брутального поводження вже в 1990-х роках. Як на мене, нікого з них не можна звинуватити в тому, що сталося. Ми маємо звинувачувати себе. Маю на увазі, людей, які в кожному з цих випадків стояли збоку, спостерігали й дозволяли ці геноциди. Ми знали все, що відбувалося, не було жодного секрету.»

Повністю усе інтерв"ю можна прочитати тут.