Архів новин 2004 - 2012

"Україна як постгеноцидне суспільство: усвідомлення та подолання стану"

Дата публікації: 20.02.2006, 15:48

17 лютого у НаУКМА відбулося засідання круглого столу, присвяченого вшануванню пам'яті професора НаУКМА Джеймса Мейса

"Джеймс був однією з тих постатей, масштаб яких впливає на хід історії..."
( "День і вічність Джеймса Мейса" - К., 2005 - (Бібліотека газети "День")
"...коли у словах студента з'являлася іскра думки, він завжди казав go ahead, і цими словами наче давав стимул тій іскрі розгорітися до роздумів і зрештою до розуміння держави в якій ми живемо і нашої ролі у цій державі...."
Олекса та Олег Басараб, Сергій Герасимчук,студенти проф. Джеймса Мейса в різні роки - з 1995 по 2004.- Bo.Net.ua

17 лютого у НаУКМА відбулося засідання круглого столу, присвяченого вшануванню пам'яті  професора НаУКМА  Джеймса Мейса на тему "Україна як постгеноцидне суспільство: усвідомлення та подолання стану". У засідані круглого столу взяли участь викладачі, студенти та гості НаУКМА. З доповідями виступили проф. НаУКМА Володимир Моренець, Тетяна Бевз, Вікторія Могилевська, Юрій Мицик, а також Юрій Шаповал, Лариса Івшина, Станіслав Кульчицький, Сергій Білоконь.
     В рамках круглого столу відбулася виставка-презентація бібліотечної колекції та особового архіву Дж. Мейса. До неї увійшли: 800 книг; власні рукописи праць, архіви з архівів та бібліотек країн Європи (Німеччини, Італії, України, Італії, Росії, Франції), Америки (США, Канада); листування з державними та неурядовими організаціями різних країн, відомими ученими, які досліджували проблему Голокосту.