«Бути людиною»: філософська дискусія з Володимиром Моренцем

У Києво-Могилянській Бізнес-школі в межах проекту kmbs IDEA days пройшла філософська дискусія про людську природу «Бути людиною» з д.ф.н., професором, лауреатом Шевченківської премії, завідувачем кафедри літературознавства НаУКМА Володимиром Моренцем.

Що це означає - бути людиною? як її розуміти? Що уможливлює осягнення цього статусу?

Відповіді на ці запитання ще з давніх-давен цікавлять мислителів та філософів.

Ця дискусія - спроба разом дослідити морально-філософські та соціально-психологічні аспекти цієї неохопної проблематики, яка повсякчас виринає на обрії кожного історичного часу, породжуючи свої акценти.

Дана дискусія - спроба наблизитися до явища Homo sapiens, – не як до біологічного виду, а як до певного і зовсім не очевидного соціально-культурного й психологічного феномену. В своїх міркуваннях учасники дискусії спиралися на художню літературу, філософську антропологію, етику, християнську етику, психологію, на окремі тези і праці, важливі для висвітлення обраної проблематики (зокрема, Гр.Сковороди, І.Канта, М.Гайдеггера, Г.Гадамера, Р.Інгардена, Мераба Мамардашвілі та ін.).

Ключовими питаннями дискусії були наступні:

- Людина, індивід, особистість, індивідуальність: в чому різниця?

- Людина, як соціально-культурний й психологічний феномен

Переглянути запис дискусії можна за посиланням.