У Могилянці створено Центр урбаністичних студій

Рішення про це прийнято на засіданні Вченої Ради НаУКМА, котре відбулося 29 жовтня 2015 р.

 

Ідея урбан-центру виникла як відгук на численні проблеми, з якими повсякчас стикаються мешканці українських міст: відсутність ефективного діалогу між територіальними громадами та місцевою владою, відсутність прозорості в прийнятті міською владою рішень, які традиційно ухвалюються за принципом"згори-вниз", антизабудовні війни, спотворення історичних ландшафтів, сприйняття міста як набору архітектурних об'єктів, а не поля комунікації між людьми.

Подолати ці проблеми, зокрема, - перейти від реактивного до проактивного способу взаємодії місцевих громад і влади, можна за умови вироблення, поширення і запроваждення на практиці нового знання про місто і способи взаємодії людей у міському просторі. Саме цим планує займатися новостворений центр - вивчати і розвивати розмаїті стосунки між містянами та містом.

 

В планах співробітників центру - розробка навчальних курсів з урбаністичної анторопології, створення українського глосарію урбаністичної термінології, вивчення трансформацій пострадянських міст, перетворень у публічних просторах, локальних самоврядних ініціатив тощо.

Центр планує видавати збірники статей на урбаністичні теми, проводити польові дослідження із залученням студентів НаУКМА.

Наразі за участі співробітників Центру триває підготовка до проектного семінару з оновлення публічного простору кампусу НаУКМА.

© 2012-2021 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна