П’ята Всеукраїнська наукова конференція «Актуальні проблеми міжнародного захисту прав людини:захист людини в умовах збройного конфлікту»

26 січня, з 13.00, ауд. 4-425

Організатор - Центр міжнародного захисту прав людини

Керівник - Мирослава Антонович, доктор права, доцент, керівник Центру міжнародного захисту прав людини НаУКМА

Реєстрація 13:00 – 13:30

Пленарне засідання 13:30 – 16:00

Перерва на каву 16:00 – 16:30

Секційні засідання 16:30 – 18:00

Секція 1 - ауд. 4-425

Секція 2  - ауд. 4-314

Підведення підсумків 18:00 – 18:30

РЕГЛАМЕНТ РОБОТИ:

Доповіді на пленарному засіданні – до 15 хв.

Доповіді на секційних засіданнях – до 10 хв.

Виступи в дискусії – до 3 хв.

Пленарне засідання

Національні та міжнародні механізми реагування на порушення прав людини, спричинені збройною агресією.

Володимир Василенко (доктор юридичних наук, професор кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук НаУКМА, Надзвичайний і Повноважний Посол України)

Порушення принципу поваги основних прав і свобод людини агресією Російської Федерації на сході України.

Олександр Задорожній (доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка)

Захист прав людини під час збройного конфлікту: роль міжнародних судових установ.

Микола Гнатовський (кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка)

Роль Європейського суду з прав людини в умовах російської агресії проти України.

Борис Бабін (доктор юридичних наук, професор, завідувач сектором, Інститут законодавства Верховної Ради України)

Практика Європейського Суду з прав людини стосовно збройних та пост-збройних конфліктів.

Павло Пушкар (кандидат юридичних наук, юрист Європейського суду з прав людини)

Відповідальність держав за порушення прав людини на територіях з невизначеним правовим статусом.

Мирослава Антонович (доктор права, керівник ЦМЗПЛ, доцент кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук НаУКМА)

Право на відшкодування екологічної шкоди, спричиненої агресією РФ проти України.

Марина Медведєва (доктор юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка)

Міжнародне гуманітарне право в контексті міжнародного права прав людини.

Дмитро Коваль (кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Національного університету "Одеська юридична академія")

Міжнародне гуманітарне право в дискурсі верховенства права.

Костянтин Горобець (кандидат юридичних наук, доцент кафедри теорії держави і права Національного університету «Одеська юридична академія»)

Діяльність Європейського Союзу щодо захисту прав дітей в умовах збройного конфлікту.

Олена Святун (кандидат юридичних наук, доцент кафедри порівняльного і європейського права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка)

Міжнародно-правовий захист соціальних прав вимушених переселенців під час збройних конфліктів.

Алла Федорова (кандидат юридичних наук, доцент кафедри порівняльного і європейського права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка)

Вплив невизначеності правових категорій на захист прав людини під час сучасних збройних конфліктів.

Антон Кориневич (кандидат юридичних наук, асистент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка)

Перерва на каву

Секційні засідання

Секція 1.

Захист прав громадян та іноземців під час збройних конфліктів (4-425)

Керівник - Ольга Поєдинок (кандидат юридичних наук, докторант кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка)

Право на українське громадянство: аналіз пропозицій щодо зміни законодавства у контексті збройного конфлікту 2014-2015 рр.

Деякі питання утвердження права людини на захист своєї власності в умовах збройного конфлікту у практиці Європейського суду з прав людини.

Ростислав Герасимов (кандидат юридичних наук, помічник-консультант народного депутата України)

Особливості адміністративно-правового статусу внутрішньо переміщених осіб.

Катерина Крахмальова (старший викладач кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук НаУКМА)

Висилка іноземців: постановка проблеми.

Анна Мануїлова (студентка 4-го курсу факультету міжнародно-правових відносин Національного університету «Одеська юридична академія»)

Секція 2 : Захист цивільного населення в умовах збройного конфлікту (4-314)

Керівник - Василь Непийвода (кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук НаУКМА)

Міжнародно-правові аспекти захисту цивільного населення під час цільових вбивств.

Ігор Камінський (аспірант кафедри міжнародного права і міжнародних відносин Національного університету «Одеська юридична академія»)

Юрисдикція Міжнародного кримінального суду щодо злочинів, вчинених в ході збройних конфліктів у Грузії та Україні: теоретичні та практичні аспекти.

Юлія Аносова (аспірантка кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук НаУКМА)

Принцип «обов’язку відновлювати» (складової частини «обов’язку захищати»).

В’ячеслав Любашенко (аспірант кафедри міжнародного права і міжнародних відносин Національного університету «Одеська юридична академія»)

Досвід України у питанні захисту прав людини на прикладі Громадської Платформи "Люди допомагають людям”.

Андрій Мигаль (керівник Громадської платформи «Люди помагають людям»)

Обговорення

Підведення підсумків та закриття конференції (4-425)