Що варто знати про соціологію громадським активістам та всім зацікавленим

 

 

Вийшла друком і вільно доступна онлайн книга випускниці та викладача НаУКМА Олени Богдан «Що варто знати про соціологію та соціальні дослідження? Посібник-довідник для громадських активістів та всіх зацікавлених» (видавництво «Дух і Літера»).

 

Видання підготовлене у консультації з професором НаУКМА, генеральним директором Київського міжнародного інституту соціології Володимиром Паніотто та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 У книзі висвітлені основи планування дослідницьких компонентів соціальних проектів, ключові аспекти інтерв’ювання й анкетування з дослідницькою метою, а також надані поради, як представити грантодавцям проекти з дослідницькою складовою і як ефективно співпрацювати із соціологами.

Формат «посібник-довідник» означає, що різні частини книги представлені як максимально самодостатні, щоб була можливість не лише послідовно опрацьовувати матеріали розділів, а й знайти відповідь на актуальне запитання за допомогою змісту та покажчиків.

 

У виданні пояснені типові помилки в соціальних дослідженнях і логіка вдалих дослідницьких рішень, розвінчані поширені міфи про соціологію та соціальні дослідження, зокрема про репрезентативні опитування громадської думки. Книга написана як діалог із читачами: автор дає відповіді на низку запитань, як від дуже загального «Що варто знати про соціологію та соціальні дослідження?», так і до численних спеціалізованих, як-от «Скільки й чому коштують фокус-групи? Що зменшує їхню вартість?», «Як уникнути типових помилок при формулюванні запитань анкети?», «Кому й навіщо потрібна нерепрезентативна вибірка?» та «Як переконати грантодавця в доцільності дослідницького компонента?». Хоча посібник-довідник орієнтований насамперед на читачів, активних у роботі третього сектору, його матеріал може бути корисний значно ширшій аудиторії, зокрема журналістам, студентам і викладачам-суспільствознавцям.

 

З витягами з книги можна ознайомитись тут.

Повний текст книги також доступний онлайн.

Перша презентація видання відбудеться під час проведення круглого столу «Суспільствознавче просвітництво в Україні: теперішнє та майбутнє» 28 січня ц.р.

 

Олена Богдан - доцент кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», випускниця НаУКМА (соціологія, 2001). Має значний міжнародний досвід у галузі соціальних досліджень, зокрема в Оксфордському університеті (20012002), Лондонській школі економіки й політичних наук (2002), Торонтському університеті (2004-2005), Стенфордському університеті (2010).

Фахово залучена до роботи третього сектору з 2002 року.

Досвід оцінки сотень проектних заявок на виконання соціальних проектів дає авторові змогу поділитися низкою порад не лише щодо планування дослідницького компонента проекту, а й переконливого представлення. Окрім соціальних проектів до царини її фахових зацікавлень належать дослідження питань демократизації, сучасної релігійності, позитивного потенціалу особистості та щастя.

 

Володимир Паніотто - професор кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», генеральний директор і співзасновник Київського міжнародного інституту соціології. Спеціалізується з питань методології соціальних досліджень упродовж останніх 45 років - з 1970-го. Має значний досвід міжнародних дослідницьких проектів, зокрема спільно з Університетом Джонса Гопкінса, Індіанським університетом, Гарвардським університетом, Левада-Центром та на замовлення Організації Обєднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Програми розвитку ООН, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Всесвітньої організації охорони здоровя, Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) і багатьох інших. Щороку представляє результати досліджень КМІС на конференціях у Європі та США.

 

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна