Міні-курс Гілеля Казовського

14-16 березня, офіс програм з юдаїки НаУКМА

Магістерська програма з юдаїки в НаУКМА, Міжнародний центр університетського викладання юдаїки Єврейського університету в Єрусалимі, Ізраїльський культурний центр у Києві та Українська асоціація юдаїки запрошують на міні-курс «Від раціоналізму Просвітництва до спіритуалізму радикального аванґарду: єврейські художники ХІХ–ХХ століть у Європі та Америці».

Починаючи з ХІХ століття, художники-євреї стали помітними і впливовими діячами світового мистецтва. Чимало з них здобули всесвітню славу й були серед піонерів нових напрямів у мистецтві. З іменами Марка Шаґала, Ель Лисицького, Макса Вебера, Марка Ротка і Барнетта Ньюмана пов’язані яскраві художні відкриття. Виражаючи універсальні цінності, їхня творчість разом із тим нерідко мала національні риси або надихалась ідеями «сучасного єврейського мистецтва».

Гілель Казовський (Ізраїль) – історик, фахівець у галузі єврейської культури модерного часу. Автор книг «Митці Вітебська: Єгуда Пен і його учні» (1992, російською), «Митці Культур-Ліґи» (2003, російською), «Культур-Ліґа: художній аванґард 1910–1920-х років» (2007) та «Книжкова графіка митців Культур-ліґи» (2011). Куратор низки виставок у Музеї мистецтва й історії юдаїзму (Париж), Єврейському музеї в Амстердамі та єврейських музеях Москви. Науковий керівник Музею історії євреїв у Росії.

Розклад занять:

14 березня, понеділок - 10:00, 11:40

15 березня, вівторок - 15:00, 16:30

16 березня, середа - 10:00, 11:40

Адреса:

вул. Волоська 8/5, корпус 5, підвальне приміщення, ауд. 2, офіс програм з юдаїки НаУКМА

Додаткова інформація: