Виставка «Людина між війною і миром»:історія українців, переміщених до Німеччини (1943-1960)

13 жовтня, о 13:00, Музей НаУКМА

 

Впродовж 13 жовтня – 15 листопада 2016 у Музеї НаУКМА (2-й поверх) експонуватиметься виставка, присвячена історії примусових робітників (остарбайтерів, військовополонених) в Третьому Рейху під час Другої світової війни та переміщених осіб або "Ді-Пі" (англ. Displaced Persons (DPs) після закінчення війни.

 

 

Упродовж Другої світової війни на території Третього Рейху працювало 13,5 млн. чоловіків, жінок та дітей із 26 країн Європи. Це були робітники з числа цивільного населення, військовополонені та в'язні концтаборів.

Українці становили одну з найчисельніших груп іноземців, що працювали в Рейху, оскільки остарбайтери в більшості були вивезені з території Рейхскомісаріату Україна. Після закінчення війни в Європі в 1945 р. більшість остарбайтерів були депортовані до СРСР; частина примусових робітників та біженців деякий час перебували в таборах переміщених осіб.

Виставка складається з двох тематичних підрозділів:

1. документи остарбайтерів та військовополонених 1943 р. (листування, фотографії) з фондів наукової бібліотеки НаУКМА;

2. матеріали переміщених осіб Ді-Пі-таборів представлено пересувною виставкою, підготовленою студентами Ґіссенського університету в рамках програми фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє».

 

Автори виставки поставили собі за мету дослідити історію «переміщених осіб» та Ді-Пі-таборів в Центральному Ґессені, зокрема місцях дислокації таборів у містах Марбурґ, Вецлер, Ґіссен, Алендорф та навколишніх селах, умови проживання їх мешканців в окупованій американцями зоні, а також вплив цих побутових обставин на щоденне життя "Ді-Пі" в Центральному Ґессені.

Виставку матеріалів про життя українців у Центральному Ґессені доповнено матеріалами про життя переміщених осіб і в інших землях Німеччини, що зберігаються у Науковій бібліотеці НаУКМА. Це, зокрема, документи і фото з архіву Ольги та Ярослава Дужих, Ігоря Губаржевського, Українського технічно-господарського інституту у Мюнхені, а також періодичні та друковані видання з особових книжкових колекцій наукової бібліотеки НаУКМА.

 

Подія у Facebook  - за посиланням.

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна