Завершився конкурс для школярів з прифронтових міст та селищ «Відновлення мого місця проживання»

У рамках проекту «Діти Миру» Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ та Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбувся конкурс для школярів з Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Луганської, Харківської областей на найкращий соціальний проект «Відновлення мого місця проживання».

Метою конкурсу було залучення молоді в розбудову їх міст та селищ.

Діти пропонували власні проекти і навіть знімали відеоролики про те, які ці проекти вони втілюють у життя. У конкурсі взяли участь більше cотні школярів (59 шкіл). Діти представили ідеї з благоустрою своїх містечок, ініціативи щодо дозвілля та навчання, проекти адаптації дітей-переселенців. А ще садили дерева, збирали сміття, прибирали вулиці.

Всі проекти та відео представлені дітьми, оцінили експерти.

Серед них:

Сергій Квіт (громадський діяч, педагог, літературознавець, журналіст);

Оксана Залеська (дитячий психотерапевт, засновниця психоаналітичної асоціації дитячих аналітичних психотерапевтів у м. Києві);

Надія Лунченко (науковий співробітник Українського НМЦ практичної психології і соціальної роботи НАПНУ);

Кріс Шупп (Consultant for Youth Empowerment at UNICEF Ukraine).

Експерти врахували результати глядацького голосування та визначили переможців.

19 листопада 25 призерів конкурсу прибули до Києво-Могилянської академії на церемонію нагородження.

Перше місце на конкурсі «Відновлення мого місця проживання» вибороли школярі Дар’я Кураксіна та Ярослав Носач, які разом із викладачами створили еко-проект по очищенню провулку біля школи у місті Чугуєві Харківської області.

Ярослав два роки як був змушений переїхати з Донецька.

Представила свою роботу школярка Софія Таранова, яка з початком військових дій на Сході разом із родиною виїхала з міста Лутугине Луганської області.

З авторським фільмом «У мене є дім» Софія Таранова посіла друге місце.

Третє місце - проект учнів Соледарської загальноосвітньої школи I-III ступенів №13 з поглибленим вивченням англійської мови (Донецька обл.) «Відродження Соледара». Вони насадили біля школи дерева та кущі, щоб коріння не давало розмивати ґрунт та вимивати яр.

Третє місце також посів проет «Намалюємо чисте місто», який представили учні ліцею «Надія» (м.Покровськ, Донецька обл.). У їхніх планах - заохотити дорослих і дітей до сортування сміття.

Глядачі найбільше вподобали веселий ролик учнів Криворізької педагогічної гімназії «Операція Комп'ютер або один день із життя Микити», а також історію хлопчика, який навчається у школі з інклюзивними класами «Дім, в якому затишно всім!» (Енергодарський навчально-виховний комплекс «ЗНЗ Іст.-ДНЗ» №6).

Ці роботи отримали «Приз глядацьких симпатій».

Окремо експерти відзначили авторський проект Лев Яценко з міста Куп’янськ.

Він створив каталог з фотоматеріалами присвяченими історії архітектурних споруд міста - «будинкам–старожилам».

Колектив НаУКМА та Дитячий фон ЮНІСЕФ висловлюють подяку всім учасникам конкурсу.

З роботами можна ознайомитися за посиланням  .