Міні-курс «Шолом-Алейхем і політика Російської імперії: від Російсько-японської війни до Справи Бейліса»

Магістерська програма з юдаїки в НаУКМА, Єврейський університет у Єрусалимі, Ізраїльський культурний центр при Посольстві Держави Ізраїль в Україні, Українська асоціація юдаїки запрошують на серію лекцій Бера Котлермана

Вона ґрунтується на низці творів класика їдишомовної літератури Шолом-Алейхема, темою яких були дві драматичні події життя євреїв Російської імперії початку ХХ ст.: російсько-японська війна 1904–1905 і Справа Бейліса 1911–1913 рр.

Під час першої з цих подій десятки тисяч євреїв уперше в історії Росії воювали у складі єдиної армії. Натомість, друга відверто протиставила цю дискриміновану групу населення державі, що вимагала від своїх підданих беззаперечної відданості й готовності загинути за її інтереси.

Порушені Шолом-Алейхемом питання громадянського обов’язку, любові до батьківщини та взаємин євреїв Межі осілості з їхніми християнськими сусідами й співвітчизниками буде розглянуто через призму оригінального гумору письменника.

Бер Котлерман – професор кафедри єврейської літератури Бар-Іланського університету (Ізраїль).

Автор книг «Broken Heart / Broken Wholeness: The Post-Holocaust Plea for Jewish Reconstruction of the Soviet Yiddish Writer Der Nister» (2017), «Disenchanted Tailor in “Illusion”: Sholem Aleichem behind the Scenes of Early Jewish Cinema» (2014), «The Cultural World of Soviet Jewry» (2014), «In Search of Milk and Honey: The Theater of Soviet Jewish Statehood» (2009) та «Bauhaus in Birobidzhan» (2008).

Розклад занять:

13 лютого, понеділок, 10:00