НЕЗАБАРОМ РОЗПОЧНЕТЬСЯ РЕСТАВРАЦІЯ СТАРОАКАДЕМІЧНОГО КОРПУСУ

restoration corpus
restoration corpus

Староакадемічний (Мазепин) корпус є не лише символом Києво-Могилянської академії.Ця будівля – пам'ятка національного значення, унікальна тим, що з моменту спорудження у 1703-1740 роках не змінювала своєї функції – бути місцем навчання, науки, культури.

 

На жаль, пам'ятка перебуває у передаварійному стані. З часу свого відродження Могилянка робила усе можливе, аби власними силами підтримувати пам'ятку, та докладала зусиль, аби отримати фінансування на реставрацію. Нарешті 2017 року держава розпочала фінансування реставрації Староакадемічного (Мазепиного) корпусу НаУКМА.

 

Цього року планується провести першочергові роботи з укріплення та гідроізоляції фундаментів та стін будівлі (згідно проекту, що був розроблений і пройшов державну експертизу 2016 року).

 

Роботи планується розпочати з липня 2017 року, вже оголошено тендер.

 

За умови стабільного і безперервного фінансування реставрація триватиме 4 роки. Увесь цей час будівля не буде функціонувати. Нагадаємо, що зараз у приміщенні історичної будівлі розміщуються фонди Наукової бібліотеки НаУКМА (фонди колекцій та рідкісних видань, періодики), науковий та управлінський архів. Фонди бібліотеки та науковий архів тимчасово будуть розміщені у Бібліотеці Антоновичів, виставковій залі галереї ім. Замостян, Філологічній бібліотеці та 9 корпусі (докладну інформацію буде розміщено на сайті Наукової бібліотеки).

 

На період переїзду (червень-липень) усі фонди Дослідницької бібліотеки не будуть доступні для замовлення.

 

Територія навколо Староакадемічного (Мазепиного) корпусу на час реставраційних робіт буде закрита. Планується облаштувати тимчасовий перехід з площі першого академмістечка до Бібліотеки Антоновичів та Музею.

 

Успішне завершення реставрації залежить від фінансування і в наступні три роки. Наразі державний інвестиційний проект «Реставрація Староакадемічного (Мазепиного) корпусу НаУКМА» перебуває на розгляді міжвідомчої комісії. У разі внесення проекту до держбюджету 2018 року та затвердження цього рішення Верховною Радою, буде можливою подальша реставрація. На наступні роки заплановано здійснити реставрацію даху і перекриттів, зовнішні та внутрішні роботи, реставрацію живопису, оновлення інженерних мереж.

 

Після реставрації Староакадемічний (Мазепин) корпус значно розширить свої можливості. На першому поверсі будівлі буде розміщено багатофункціональні конференц-зали, виставковий зал та туристично-просвітницький центр. Приміщення Наукової бібліотеки, у які повернуться фонди колекцій та рідкісних видань, розмістяться на другому та третьому поверхах.

 

Окрасою корпусу залишиться Конгрегаційна зала, де відбуватимуться найурочистіші події академічного життя. А для Вченої ради університету планується облаштування зали навпроти – де нині розміщено відділ періодики.

 

Реставрація Староакадемічного корпусу передбачає збереження усіх важливих історичних деталей будівлі, а разом з тим – надання їй нових, сучасних функцій. Завдяки цьому, упевнені, Староакадемічний посяде важливе місце не лише в НаУКМА, але й у культурному і громадському житті Подолу та Києва.

 

Більше інформації за посиланням.

© 2012-2022 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна