Результати другого туру конкурсу наукових проектів студентів Факультету природничих наук

 

08 листопада відбувся другий тур конкурсу студентських наукових проектів для студентів магістерських програм «Хімія», «Молекулярна біологія» та «Лабораторна діагностика», який вже другий рік поспіль проводиться за підтримки Корпорації «Артеріум».

 

Метою проведення конкурсу є активізація науково-дослідної роботи студентів-природничників та створення умов для проведення наукових досліджень.

 

На конкурс надійшло 10 проектів, які на першому етапі були розглянуті експертами відповідних кафедр. За підсумками роботи експертної групи кафедри біології, до якої увійшли к.б.н. Антонюк М.З, к.б.н. Мартиненко В.С. та к.б.н. Пасічник Т.В., найвищу оцінку отримав проект Дар’ї Яринки “Розробка сенсорних систем на основі біоміметиків для визначення зеараленону» - 25 балів.

Проект Анастасії Лебедь «Роль дисперсних функціоналізованих нанокомпозитних матеріалів у пригніченні бактеріальної адгезії та формуванні біоплівок» отримав 20 балів, проект Надії Остапюк «Ідентифікація грибів роду Fusarium, що вражають м`яку озиму пшеницю України, та розроблення методичних підходів з ідентифікації генів, що кодують їх мікотоксини» - 20 балів.

Експертна група кафедри лабораторної діагностики біологічних систем у складі к.б.н. Білько Д.І., к.б.н. Руссу І.З. та к.б.н.Чаплі О.В. віддала перевагу проекту Івана Польового «Особливості складу та структури клітинної мембрани клітин в апоптозі», який отримав найвищу оцінку - 25 балів.

Проекти Анни Порожньої «Особливості кровотворення у кістковому мозку стегнової кістки людини в культурі in vivo» і Анастасії Борзової «Діагностика дисплазії шийки матки методом рідинної цитології», отримали відповідно 23 та 21 бали.

 

За оцінкою експертної групи кафедри хімії у складі к.х.н. Антонюк Н.Г., к.х.н. Жалніної Г.Г. та к.х.н. Колесник І.С., найвищу оцінку отримав проект Ольги Порохні «Створення полімерних резестивних сенсорів для детектування парів розчинників» - 24 бали.

Проект Олександра Нікуліна «Синтез функціоналізованих наночастинок магнетиту та нанополімерів на їх основі» отримав 20 балів, проект Ганни Удовенко «Синтез органо-неорганічних нагочастинок на основі CeO2 та поліметакрилової кислоти» отримав 19 балів та проект Христини Майстришин «Зшиті полімерні системи на основі конжакглюкоманану і водорозчинних блокованих діізоциататів та їхні сорбційні властивості, проникність та термічні характеристики» - 18 балів.

 

У другому турі конкурсанти презентували свої проекти конкурсній комісії та захищали їх.

До складу конкурсної комісії увійшли представники факультету природничих наук та наші партнери з Корпорації «Артеріум». Студентські наукові проекти оцінювалися за такими критеріями як актуальність теми дослідження, презентаційні навички студентів та повнота їх відповідей на запитання. Після виступу всіх конкурсантів і жвавої дискусії конкурсна комісія обрала кращого студента з кожної спеціалізації.

Серед студентів магістерської програми «Молекулярна біологія» переможцем стала Дар’я Яринка (проект "Розробка сенсорних систем на основі біоміметиків для визначення зеараленону").

Серед студентів спеціалізації «Лабораторна діагностика біологічних систем» переміг Іван Польовий (проект "Особливості складу та структури клітинної мембрани клітин в апоптозі").

Серед студентів, які навчаються на МП «Хімія», переможцем став Олександр Нікулін (проект "Синтез функціоналізованих наночастинок магнетиту та нанополімерів на їх основ").

 

Переможці конкурсу будуть отримувати стипендії від Корпорації «Артеріум» протягом виконання досліджень в межах анонсованих проектів.

Бажаємо стипендіатам плідно попрацювати над своїми проектами та успішно презентувати результати своєї роботи конкурсній комісії на фінальному засіданні наприкінці цього навчального року.

Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!

 

Окрім наукового конкурсу для студентів магістерських програм з 2015 року у співпраці з Корпорацією Артеріум проводиться конкурс для студентів-природничників, що навчаються на бакалаврських програмах «Хімія» та «Біологія».

З результатами цьогорічного конкурсу можна ознайомитися за посиланням.

 

Висловлюємо щиру вдячність нашим партнерам - Корпорації «Артеріум» за підтримку ініціативи проведення конкурсів для студентів та вагоме сприяння розвитку факультету природничих наук НаУКМА.  

 

© 2012-2022 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна