Комюніке із засідання Українсько-польської комісії для дослідження взаємин у 1917–1921 рр.

11-13 червня 2018 р. у Варшаві відбулося перше засідання Українсько-польської комісії для дослідження взаємин 1917–1921 рр.

Комісія була створена 22 березня 2018 р. на базі двох університетів – Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Варшавського університету. Її співголовами є проф. Владислав Верстюк та Ян Яцек Бруський.

В рамках зустрічі відбулися дві публічні лекції – Валентини Піскун «Українська революція в нових трактуваннях та історичних джерелах» та Яна Яцека Бруського «Юзеф Пілсудський та українське питання».

Під час засідання 12–13 червня представлено та обговорено основні здобутки історіографії щодо українсько-польських взаємин періоду 1917–1921 рр. Пріоритетними завданнями члени комісії визнали поширення доступу до джерельної бази та випрацювання нової дослідницької парадигми з врахуванням, з одного боку, міжнародного контексту та, з іншого, – розмаїття подій і поглядів.

Узгоджено створення двох видавничих серій: «Українсько-польські взаємини 1917–1921 рр. Джерела» та «Українсько-польські взаємини 1917–1921 рр. Розвідки».

Протягом найближчого часу планується:

1. Підготувати довідник по архівних фондах та колекціях, що стосуються українсько-польських взаємин 1917–1921 рр.

2. Організувати міжнародну конференцію в Києві. Тема конференції «1918: у сторіччя незалежності. Україна та Польща у процесах формування міжнародного порядку після Першої світової війни».

3. Підготувати протягом найближчих років два томи джерел «Генеза Союзу Пілсудського-Петлюри»: Том І «Протоколи засідань та переговорів». Том ІІ «Звіти з переговорів та листування».

4. Підготувати том, присвячений історіографії польсько-українських взаємин 1917–1921 рр. з вибраною бібліографією.

5. Започаткувати підготовку тому джерел та тому студій, присвячених українсько-польським взаєминам на Україні протягом 1917–1921 рр.

6. Провести підготовчу роботу щодо створення сайту Комісії, який вміщатиме інформацію про роботу комісії.

Наступне засідання відбудеться в Києві на початку грудня 2018 р.