Публічна лекція Артема Харченка «Штетл чи імперське місто? Харків у добу fin de siècle»

24 вересня, о 18:00, офіс програм з юдаїки НаУКМА

Українська асоціація юдаїки, магістерська програма з юдаїки в НаУКМА та кафедра історії НаУКМА запрошують на публічну лекцію кандидата історичних наук Артема Харченка.

Упродовж певного часу частина євреїв вбачала у виїзді до внутрішніх губерній привабливий варіант емансипації. Цей напрямок міграції спокушав їх перспективами економічного добробуту та соціальної стабільності. Увагу мігрантів привертали мегаполіси — простори, у яких формувалося нове суспільне середовище. Євреї-мігранти стали одним із головних áкторів цього дійства. Одним із таких міст був Харків — давній адміністративний форпост імперії. Міграція на рубежі ХІХ–ХХ століть за межі "смуги осілості" загалом і до Харкова зокрема — важливий і малодосліджений сюжет історії євреїв пізньої Російської імперії.

Артем Харченко — кандидат історичних наук, доцент НТУ «Харківський політехнічний інститут», координатор академічних проектів ГО «Центр дослідження міжетнічних відносин Східної Європи».

Член Української асоціації юдаїки й редакційної колегії часопису «Місто: історія, культура, суспільство». Дослідник історії євреїв Російської імперії.

Подія на Фейсбуці