НаУКМА у міжнародному регіональному рейтингу університетів «QS University Rankings: Eastern Europe and Central Asia»

Києво-Могилянська Академія вперше потрапила до рейтингу університетів Східної Європи та Центральної Азії та розташувалася на 116 сходинці, отримавши найкращі результати за показниками «співвідношення кількості студентів до кількості викладачів» та «кількість цитувань на одного викладача» серед українських ВНЗ.

Рейтинг від британської консалтингової компанії Quacquarelli Symonds для університетів Східної Європи та Центральної Азії оцінює університети за такими десятьма показниками:

1. академічна репутація університету (30% оцінки),

2. репутація серед працедавців (20% оцінки),

3. співвідношення кількості студентів до кількості викладачів (10% оцінки),

4. кількість викладачів із науковим ступенем (5% оцінки),

5. кількість цитувань на одну публікацію (5% оцінки),

6. кількість цитувань на одного викладача (10% оцінки),

7. міжнародна дослідницька мережа (10% оцінки),

8. частка іноземних викладачів (2,5% оцінки),

9. частка іноземних студентів (2,5% оцінки),

10. веб-вплив (10% оцінки).

Профіль НаУКМА виглядає так:

Так, репутація Академії серед роботодавців виводить НаУКМА на 65 місце серед 300 учасників рейтингу.

За середнім значенням усіх показників, результати Академії входять до відсотка 35-ти найкращих.

Також НаУКМА вирізняється високим показником співвідношення кількості студентів до кількості викладачів. Значним є також показник цитувань на одного викладача: кількість цитувань, включаючи самоцитування – 476, а в загальному рейтингу даний показник - 60.4 %, що є одним із найвищих серед українських університетів.

Цьогоріч до рейтингу «QS University Rankings: Eastern Europe and Central Asia» увійшло 304 університети,серед них українських – 18. Варто зазначити, що у даному опитуванні взяло участь близько 1.2 мільйона академічних працівників та понад 200 тисяч роботодавців.