Микола Глибовець – лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2018 року

Указом Президента України  доктор фізико-математичних наук, професор, декан Факультету інформатики НаУКМА Микола Глибовець отримав найвищу відзнаку країни в своїй сфері за наукову роботу «Методи та новітні підходи до проектування, управління і застосування високопродуктивних IT-інфраструктур».

Головним результатом роботи є формування цілісної науково обґрунтованої методології підтримки процесів проектування, управління і використання ІТ-інфраструктури. У межах цієї методології вперше розроблено теоретичні засади проектування, аналізу властивостей математичних моделей ІТ-інфраструктур та їх сервісів на основі транзиційних систем, їх синхронних добутків, мереж Петрі, скінченних автоматів, класичних та некласичних логік. Створено прикладну схематологію алгоритмічного забезпечення для розподілених архітектур суперкомп’ютерів, що дає можливість строгими математичними методами здійснювати проектування алгоритмів для функціонування у розподіленому середовищі.

Результати роботи використані при формуванні складових ІТ-інфраструктур у Міністерстві оборони України, Апараті Ради національної безпеки і оборони України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Секретаріаті Кабінету Міністрів України, Генеральній прокуратурі України та в інших державних органах, у провідних вищих навчальних закладах України та в бізнес-структурах світу: Optus, (Австралія); Singtel (Сінгапур), KDDI (Японія); TE Data (Єгипет); ТОВ «Навігатор» (Україна), T-Mobile (Чехія); Sprint, Suddenlink (США), Telus, Bell Canada (Канада).

Над роботою працювала команда з восьми провідних науковців у галуз інформаційних технологій Сергій Дем’янович Погорілий — доктор технічних наук, завідувач кафедри КНУ імені Тараса Шевченка; Сергій Лук’янович Кривий — доктор фізико-математичних наук, професор КНУ імені Тараса Шевченка; Віктор Миколайович Волохов — кандидат фізико- математичних наук, доцент КНУ імені Тараса Шевченка; Юрій Володимирович Бойко — кандидат фізико-математичних наук, доцент КНУ імені Тараса Шевченка; Сергій Федорович Теленик — доктор технічних наук, декан НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»; Олександр Іванович Ролік — доктор технічних наук, завідувач кафедри НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»; Микола Миколайович Глибовець — доктор фізико-математичних наук, декан Національного університету «Києво-Могилянська академія»; Володимир Миколайович Опанасенко— доктор технічних наук, провідний науковий співробітник Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України.

Микола Миколайович Глибовець працює в Академії з 1993 року, зокрема, на посаді декана факультету інформатики — із часу його створення. Сфери наукових інтересів професора Глибовця – розподілені інтелектуальні системи, їхні моделі, методи дослідження та реалізації, інформаційні технології, алгоритми на графах, генетичні алгоритми та еволюційне програмування. Микола Глибовець є автором понад 160-ти наукових публікацій, серед яких монографії, підручники, посібники та статті.