Презентація книги Павла-Роберта Маґочія "Україна: Історія її земель та народів"

14 травня, о 16.30 в Центрі польських та європейських студій НаУКМА

Центр польських та європейських студій НаУКМА запрошує на презентацію книги професора Торонтського університету Павла-Роберта Маґочія "Україна: Історія її земель та народів" (Ужгород.Видавництво В. Падяка, 2012, 689 ст.).

"У певному сенсі це перша історія України. Таке твердження може справді здатися дивним – або, можливо, претензійним. Дозвольте мені пояснити контекст. Дотепер, по суті, всі існуючі історії України мали помилку в назві, оскільки вони насправді є історіями українського народу – цілком виправданого суб’єкта історії, можу я додати, – але не історіями території, яку охоплює сучасна держава Україна. Саме у цьому значенні те, що Ви тримаєте в руках є першою історією, яка намагається змалювати розвиток всіх народів та культур, які коли-небудь існували в Україні. Я не стану стверджувати, що попередні історії уникали всіх, хто не є етнічними українцями. Однак здебільшого ці народи згадуються лише як чинники негативного впливу на етнічних українців. На відміну від вищезгаданих версій історії держави України, у нашій історії росіяни, поляки, євреї, карпаторусини, кримські татари, німці, румуни, греки поряд з іншими, що проживають на території України, розглядаються і розуміються як невід’ємна частина української історії, а не просто як супротивники етнічних українців у їх власній віковій боротьбі за національне виживання" (Павло-Роберт Маґочій, з передмови до видання).

Адреса Центру: вул. Волоська, 10, корп. 6, підвальчик.