Міхаель Мозер отримав звання "Почесний професор НаУКМА"

Вчена рада НаУКМА присудила звання «Почесний професор НаУКМА» Міхаелю Мозеру – відомому україністу, професору Віденського університету (Австрія) та Українського вільного університету (Німеччина).

Про це йдеться в ухвалі від 23 червня 2020 року.

За традицією, Почесний професор НаУКМА Міхаель Мозер прочитає Інавгураційну лекцію «Києво-Могилянська академія в історії слов'янських мов» з нагоди початку нового навчального року, що запланована на 15 вересня 2020 року.

мозер

Професор Міхаель Мозер – відомий україніст і славіст, дослідник української мови. Професор мовознавства Віденського університету, Українського Вільного Університету в Мюнхені та Католицького університету ім. Петра Пазманя в Будапешті та Пілішчабі. Президент Міжнародної асоціації україністів. Автор монографій, близько 250 наукових статей та рецензій із проблем слов'янського мовознавства. Міхаель Мозер — член видавничих рад низки наукових журналів, зокрема «Studia Slavica Academiae Scientiarum Hungaricae» (Будапешт, Угорщина), «Slavia Orientalis» (Варшава, Польща), «Діалектологічні студії» (Львів, Україна), «Україна модерна» (Київ, Україна), «Nationalisms Across the Globe» (Сент Ендрюс, Шотландія; Варшава, Польща). Також Міхаель Мозер є видавцем серії «Slavische Sprachgeschichte» та входить до редколегії «Енциклопедії України» (Encyclopaedia of Ukraine). Професор Мозер є лауреатом Міжнародної премії ім. Івана Франка за книжку «Нові причинки до історії української мови» („New Contributions to the History of the Ukrainian Language“), нагороджений золотою медаллю імені В. І. Вернадського Національної академії наук України.

Міхаель Мозер тісно співпрацює з НаУКМА, зосібна з кафедрою української мови.

Пан Професор член редколегії фахових наукових видань НаУКМА, співорганізатор наукових конференцій НаУКМА, неодноразово виступав із лекціями для студентів та читав курс «Історія української мови».