За ініціативи могилянців у Києві може з'явитися вулиця Омеляна Пріцака

Київська міська державна адміністрація підтримала звернення Вченої ради НаУКМА і винесла на громадське обговорення перейменування вулиці академіка Кржижановського, що у Святошинському районі, на вулицю Омеляна Пріцака.

 

Взяти участь в обговоренні та проголосувати можна до 31 жовтня 2020 року на порталі forum.kyivcity.gov.ua.

 

У 2019 році українська інтелектуальна спільнота відзначила століття від дня народження видатного вченого, філолога, сходознавця, історика, іноземного члена НАН України, члена Наукового товариства імені Шевченка, Української вільної академії наук, Міжнародної асоціації україністів, почесного доктора всесвітньо відомих університетів, члена багатьох академій наук світу Омеляна Пріцака (1919-2006).

 

Омелян Пріцак був засновником та першим директором Українського наукового інституту Гарвардського університету (США), організатором і першим завідувачем кафедри української історії ім. М. Грушевського цього ж університету. Відродив українське сходознавство, створив і став першим директором Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України, заснував і очолив при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка першу в Україні в пострадянський час кафедру історіософії.

 

Зібрана ним і передана до Національного університету "Києво-Могилянська академія" унікальна бібліотека активно використовується студентами і дослідниками. Меморіальна бібліотека-архів-музей О.Пріцака знаходиться в 4 корпусі НаУКМА (вхід через Американську бібліотеку). 

 

“Висловлюючи пошану та вдячність Омелянові Пріцакові, який присвятив всю свою інтелектуальну працю українській науці, історії та культурі, закликаємо всіх могилянців та друзів Академії, проголосувати. Реєстрація займе хвилинку вашого часу, а пам'ять про видатного українця збережеться для наступних поколінь надовго”, - звертається до спільноти Таїса Сидорчук, кандидат історичних наук, керівниця Музею НаУКМА, керівниця Науково-дослідного центру орієнталістики імені Омеляна Пріцака.  

.

© 2012-2023 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна