Києво-Могилянська Фундація Америки та Іллінойський музей Голокосту запрошують долучатися до вшанування пам`яті про Голодомор

22 листопада о 23:00 за київським часом (15:00 за Центральним часом) відбудеться урочистий захід «Пам'ятаючи про Голодомор: вшанування голодоморів в Україні» за участі сценаристки фільму «Ціна правди: нерозказана історія Гарета Джонса» Андреа Халупи (Andrea Chalupa).

Також планується прийняти звернення на підтримку пам’яті про Голодомор.

Організаторами події є Іллінойський музей Голокосту та Київо-Могилянська Фундація Америки.

Зареєструватися на подію необхідно за посиланням.

Подія у Фейсбуці.

Києво-Могилянська Академія також є партнером заходу.

Як зазначає в.о. президента НаУКМА Тетяна Ярошенко «Для Академії дуже почесно бути партнером такого важливого міжнародного заходу. Адже для українців – міжнародне визнання Голодомору є свідченням встановлення історичної справедливості в оцінці злочину проти людяності, вчиненого проти українського народу, та засудження тоталітарного режиму, який вбив мільйони людей в Україні. НаУКМА займається дослідженнями голодомору та геноцидів вже не перший рік – численні конференції та інші наукові заходи були присвячені цій темі».

У світ вийшли численні статті, монографії вийшли від могилянських дослідників, зокрема:

• «Голодомор 1932-1933 років в Україні як злочин геноциду згідно з міжнародним правом». -К. : Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», 2013;

«Голодомор 1932-1933 років в Україні: причини, демографічні наслідки, правова оцінка: Матеріали міжнародної конференції» (м. Київ, 25-26 вересня 2008 р.)/ Відп. ред. І.Р. Юхновський; Український інститут національної пам'яті. - К.: Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2009;

«Розсекречена пам’ять: Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ГПУ-НКВД». - К.: Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2008;

«Великий голод в Україні 1932–1933 рр. : Свідчення очевидців для Комісії Конгресу США» / НАН України, Інститут історії України ; викон. дир. Джеймс Мейс. – К. : Києво-Могилянська академія, 2008. – Т. 1, 2, 3, 4;

• «Український голокост 1932—1933 рр.: Свідчення тих, хто вижив», т. 1—6. К.: Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2003—08.

Тематика голодомору в центрі уваги Центру міжнародного захисту прав людини НаУКМА, який очолює д-р Мирослава Антонович. Саме в Могилянці створено меморіальну бібліотеку Джеймса Мейса – відомого політолога, науковця, дослідника українського Голодомору.

Іллінойський музей Голокосту в партнерстві з Києво-Могилянською Фундацією Америки запрошує приєднатися до урочистого заходу, де учасники ознайомляться зі свідченнями дітей, які вижили під час голоду. Своїми коментарями ділитиметься Андреа Хапула – сценаристка фільму «Ціна правди: нерозказана історія Гарета Джонса». Її бабуся і дідусь втекли з Радянського Союзу після Другої світової війни. Сім'я мами — з Донбасу, а сім'я батька — зі Львова. Вони втекли в Німеччину, у табір для біженців з СРСР. Батьки народилися вже в цьому таборі, пізніше вони переїхали з іншими біженцями до Нью-Йорка.

Наприкінці програми планується сформувати відповідне звернення із закликом до дій щодо популяризації пам’яті про Голодомор і протесту проти тих, хто заперечує цю історію, зазначають у офіційній комунікації організатори.