Таємниця Могилянки і зниклий ключ: презентація нової книги Юлії Стахівської

Українська письменниця, випускниця Могилянки (ФГН, спеціальність «Філологія») Юлія Стахівська презентує свою нову книгу – дитячу повість «Таємниця Могилянки і зниклий ключ».

Презентація відбулася 1 лютого о 15:00 у Zoom.
Відеозаписи презентації 1 | 2

143718517 211722870644858 3873066664341361746 n

«Сюжет цієї історії, здається, просто літав у повітрі, - розповідає авторка. - А видавництво «Портал» стало своєрідним поштовхом: я вийшла після розмови з редакцією писати синопсис, і біля мене вже підстрибувало бібліотечне порося Полузегарок, я бачила, як студент Климентій Павуть заходить у браму старовинного саду «HORTUS POETICUS – САД ПОЕТИЧНИЙ», у вірш-лабіринт із поетики викладача давньої академії Митрофана Довгалевського…

Тобто надихало все, сучасність й історія, їхнє химерне переплетення: вид на вечірнє місто зі Щекавиці, репринти старих путівників Києвом, години, проведені у Дослідницькій бібліотеці, і знайдений там під час реконструкції револьвер, література бароко, глибокий погляд портрета у Музеї Гетьманства, Григорій Сковорода і його фонтан нерівної рівності, занурення у світ київського міщанства у Музеї Маґдебурського права (і обурення від «зникнення» цього музею), історії В’ячеслава Брюховецького про виграну шахову партію, що поклала початок першій кімнатці відновленої академії, його ж розповідь про кошик полуниць, могилянська черепаха Альма, до речі, теж героїня цієї повісті… Це магія, детектив, історія, ключ, любов і дружба. З усього цього можна було зробити кілька повістей, і не тільки дитячих».

Юлія Стахівська народилася 1985 року у Житомирі. Випускниця бакалаврату НаУКМА, спеціальність «Філологія». Премія Романа Струця за курсову роботу надихнула Юлію далі досліджувати авангардну поезію, і як наслідок – стати співупорядницею антології «Українська авангардна поезія: 1910 – 1930 роки» (Смолоскип, 2014, 1018).

Авторка поетичних книжок «Червоні чоловічки» (ІІ премія літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» 2008 року), «Verde» (короткий список премії «ЛітАкцент року-2015»), «Wszystkie możliwe rzeczy» (у польському перекладі Анети Камінської; Познань, 2019, премія часопису «Literatura na Świecie» за найкращий поетичний переклад року) та книжок для дітей «Місяць над Кінбурном» (Портал, 2020) і «Таємниця Могилянки і зниклий ключ» (Портал, 2020). З найновіших публікацій: оповідання «Перша зірка» у збірці «Коли сніг пахне мандаринками» (ВСЛ, 2020). Стипендіатка Міжнародного будинку письменника та перекладача Ventspilshouse (Латвія, 2010).tps://us04web.zoom.us/j/75060893775?pwd=Q0JEWldqbkljT05XQWxhekxBVVdxZz09