Стартував перший етап проєкту «Трансформація університету шляхом комплексної діагностики»

16 лютого 2021 року відбулась установча онлайн зустріч Керівного комітету проєкту «Трансформація університету шляхом комплексної діагностики». Під час зустрічі було створено орган управління проєктом – Керівний комітет. Щоб забезпечити максимальну прозорість та поширення результатів, створено орган управління проєктом – Керівний комітет. До його складу увійшли представники: Посольства Швейцарії в Україні, профільного комітету ВР України, МОН, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Федерації роботодавців України, а також Наглядової ради, ректорату, Вченої ради, асоціації випускників та бізнес школи Києво-Могилянської академії. 

 

Генадія Зубка, віце-прем'єр міністра України (2014-2019рр.) обрано головою Керівного комітету проєкту.

Ірину Іванчик, засновницю благодійного фонду «Повір у себе» - заступницею, а Тетяну Ярошенко, виконуючу обов’язки президента Києво-Могилянської академії - секретаркою Керівного комітету.

 

 

  

«Цей проєкт має дуже хороший потенціал і може стати своєрідним взірцем для інших українських університетів, які прагнуть реформ. Я переконаний, що для цього в нас є всі необхідні передумови, – зазначив на зустрічі Клод Вільд, Посол Швейцарії в Україні. – По-перше, у нас прекрасний університет-партнер – це Національний університет «Києво-Могилянська академія», який вже довів, що він є одним з провідних та найбільш інноваційних освітніх закладів України.

По-друге, маємо цілковиту підтримку з боку Міністерства освіти та науки України — яке буде супроводжувати нас в реалізації цього проєкту, а також відіграватиме надзвичайно важливу роль у поширенні інформації та результатів цього проєкту серед інших університетів і на загальнодержавному рівні.

По-третє, у нас віддані своїй справі члени керівного комітету, оскільки це справжні професіонали, які представляють різні сектори. Я можу з упевненістю сказати, що всі члени керівного комітету віддані питанню реалізації реформи у сфері вищої освіти, оскільки вони вбачають у цьому проєкті можливість сприяти успішним трансформаціям України. І по-четверте, у нас надійні партнери, які будуть реалізовувати проєкт. Зокрема, це благодійна організація «Повір у себе» і міжнародна консалтингова компанія «Ernst & Young». І те, і інше забезпечить якісний результат проекту».

 

Проєкт впроваджується благодійним фондом «Повір у себе» за підтримки Швейцарії та спільно з Міністерством освіти та науки України. Дослідження та діагностику Києво-Могилянської академії виконує компанія “Ernst & Young”- міжнародний лідер консалтингових послуг.

 

У рамках проєкту проводиться аналіз стратегії, системи управління закладом, системи управління фінансами, персоналом, а також аналіз ефективності адміністративної та організаційної структури університету. За підсумками дослідження буде розроблена дорожня карта змін та інструменти їх впровадження, сформована цільова модель управління та визначені точки розвитку. В процесі діагностики передбачається аналіз національного законодавства щодо діяльності університетів та розроблені рекомендації необхідних змін у законодавстві задля підвищення ефективності діяльності вищих учбових закладів. Проєкт передбачає підготовку та поширення рекомендацій для інших українських університетів, що йдуть шляхом трансформації.

 

«Вже тривалий час українська освіта, і Могилянка тут, на жаль, не є винятком, потерпає від цілої низки глибинних проблем, як то недосконале фінансування, відтік кадрів, неефективна модель управління, неможливість оновлювати застарілу інфраструктуру та якісно конкурувати на світовому ринку освітніх послуг, – зазналича в.о. президента НаУКМА Тетяна Ярошенко. –Все більш чітко проявляється необхідність в удосконаленні старих і розробці нових рішень для забезпечення ефективності закладів вищої освіти, нагальна потреба в трансформації діючих управлінських підходів і створенні нової життєздатної моделі. А отже, актуальність проведення незалежної комплексної діагностики діяльності українських університетів важко переоцінити.

Саме комплексна діагностика й розробка нової дієвої моделі управління, дозволять забезпечити закладам вищої освіти в Україні таку необхідну для якісного розвитку сучасного університету фінансову стабільність, а також гарантуватимуть його успішне функціонування, як і можливість гнучко реагувати на зміни та конкуренцію на міжнародному ринку.

Національний університет “Києво-Могилянська академія” неймовірно вдячний всім ініціаторам та донорам проєкту за неоціненну можливість стати першопроходцем комплексної діагностики університетських управлінських процесів, на базі якої буде розроблено чіткі інструменти для успішних трансформацій як нашого університету, так і дорожня карта запровадження дієвих змін й в інших університетах в Україні в майбутньому».  

© 2012-2022 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна