Помер третій президент НаУКМА Андрій Мелешевич

Могилянка понесла величезну втрату: 23 квітня, на 58-му році життя помер Андрій Мелешевич – третій президент НаУКМА (2014-2019), декан факультету правничих наук (2005-2014), професор кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права, відомий правник та дослідник, заслужений юрист України.

Провести третього президента НаУКМА в останню путь із Могилянки 28 квітня о 10:00 з першого плацу зможуть колеги, студенти, випускники, рідні та друзі.

На жаль, карантинні норми вимагають дотримуватися обмежень, тому запрошуємо віддати шану Андрію Анатолійовичу та приносити квіти до місця пам'яті біля першого корпусу НаУКМА - зробити це можна вже від цього моменту.

photo 2021 04 26 19 32 46

Також ми запрошуємо долучитися до творення Віртуальної книги пам'ятіЗаповніть цю форму. Напишіть свій спогад та особливу історію про Андрія Мелешевича, аби пам'ять жила вічно.

Вхід на перший плац буде через головні ворота, а вихід через браму на вулицю Григорія Сковороди. Обов'язково дотримання маскового режиму, температурний скринінг та дотримання соціальної дистанції з відстанню між людьми не менше 1,5 метри. Кількість людей на плацу також буде регулюватися.

Час - плинний, а могилянці - вічні.

66026828 2048600755269703 3363176322976186368 n

"Андрій Мелешевич працював у Могилянці з 2004 року, залишивши викладацьку роботу у престижному американському університеті. Зовні нелогічний, нетиповий крок, - але саме Могилянка стала головною справою його життя, власне, вона стала його ЖИТТЯМ…, - згадує декан правничого факультету Денис Азаров.

Він був справжнім могилянцем – демократичним не на словах, а в діях, глибоко порядним, непохитним у питаннях, які вважав принциповими. Його вклад у розвиток Академії, як сучасного університету, де плекають повагу та свободу, неоціненний. Це була самовіддана, часом непомітна та невдячна щоденна праця протягом багатьох років".

"Ця Людина незмінно була ідейним рушієм, духовним наставником та ціннісним орієнтиром від початку створення нашого Центру, - йдеться у пам'ятному дописі на сторінці Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції НаУКМА. - Ми завжди пам’ятатимемо пана Андрія як Людину, яка сприяла втіленню багатьох суспільно-важливих проєктів, яка надихала та підтримувала українську молодь.

Андрій Мелешевич присвятив багато десятиліть свого життя розбудові якісної української освіти, жертвуючи власними перспективами й безхмарним американським майбутнім дослідника та управлінця. Як видатний дослідник в антикорупційній сфері він зробив вагомий внесок у наукове вивчення й дослідження корупції, присвятив себе боротьбі з нею заради європейського майбутнього України".

Колись в одному з інтерв’ю на питання, що для нього Могилянка, він коротко відповів: «Могилянка – це любов».

Наша любов та повага назавжди з Вами, Андрію Анатолійовичу….

Вся спільнота Могилянки висловлює свої щирі співчуття родині та близьким Андрія Мелешевича.

Світла та вічна пам’ять!

***

Андрій Анатолійович Мелешевич народився у Києві в 1962 році у родині викладачів. Закінчив юридичний факультет КДУ ім. Т.Шевченка (1984 р., диплом з відзнакою). Здобув ступінь Ph.D. у Школі громадянства та публічної політики ім. Максвелла (Сіракузький університет, США), 1998 р.). Заслужений юрист України (2015). Нагороджений Почесною Грамотою Міністерства освіти та науки України та Комітету з освіти та науки Верховної Ради України як співавтор Закону України «Про вищу освіту» (2014).

З 2005 р. був професором факультету правничих наук, Національний університет «Києво–Могилянська академія», з 2011 р. – професором Центру досконалості з Європейських студій ім. Жана Моне (Європейська Комісія).

2019 – 2021 р. – член Комісії з питань правової реформи при Президентові України.

2015 – 2021 р. – член Комітету з державних премій у галузі науки і техніки.

2016 – 2021 р. – член Комітету з державних премій у галузі освіти.

2014 – 2019 – президент Національного університету «Києво–Могилянська академія».

2015 – 2019 – член Конституційної комісії України.

2015 – 2019 – член Національної ради з питань антикорупційної політики України.

Листопад 2018 – гостьовий професор Університету Гельсінкі (Фінляндія).

Березень 2017 – гостьовий професор Університету Гронінгена (Голландія).

Листопад–грудень 2015 – гостьовий дослідник Гейдельберзького університету та Інституту порівняльного суспільного права та міжнародного права імені Макса Планка (Німеччина).

2005 – 2014 – Декан правничого факультету Національного університету “Києво–Могилянська академія”.

Вересень – жовтень 2013 – гостьовий дослідник Гейдельберзького університету та Інституту порівняльного суспільного права та міжнародного права імені Макса Планка (Німеччина).

Вересень – грудень 2010 – гостьовий дослідник, Стенфордський університет (США)

Березень–квітень 2010 – в.о. Першого віце–президента Національного університету «Києво–Могилянська академія»

2002 – 2005 – завідувач, Департамент міжнародних студій, Коледж Аллегені (США)

1998 – 2005 – доцент, Департамент політичних наук, Коледж Аллегені (США)

1990 – 1998 – Інструктор, помічник професора, асистент, Департамент політичних наук, Сіракузький університет (США)

1989–1991 - Асистент кафедри кримінального права та процесу, юридичний факультет, Київський державний університет ім. Тараса Шевченка

1984 – 1989 – стажер, помічник прокурора, старший помічник прокурора Ленінградського району м. Києва, прокурор, старший прокурор слідчого управління прокуратури м. Києва.