Вітаємо лавреатів Премії Петра Могили-2021!

Премію ім. Петра Могили цьогоріч було присуджено авторам видань у галузях «Суспільні науки» та «Гуманітарні науки». 

 

«Суспільні науки»:

Козюбра М.І., Венгер В.М., Мелешевич А.А. «Конституційне право». Підручник. Київ: Видавництво ТОВ «Компанія ВАІТЕ», 2021 р. – 528 с.

Підручник «Конституційне право» – праця, в якій автори застосували низку нетрадиційних підходів до змісту й методики подання матеріалу — організації публічної влади, реалізації та охорони конституції, її тлумачення тощо. Автори мали на меті показати загальні й спільні для конституційного права, його принципів й інститутів тенденції розвитку в сучасному глобалізованому та інтегрованому світі. Тому увагу дослідження зосереджено не лише на вітчизняному та європейському досвіді конституційного регулювання, а й на конституційному досвіді країн інших континентів. У цьому контексті в підручнику розглянуто особливості конституційного права України.

 

«Гуманітарні науки»:

Диса Катерина. Ukrainian Witchcraft Trials. Volhynia, Podolia, and Ruthenia 17th-18th centuries. – Budapest – New York: CEU Press, 2020 – P. 254 с.

Катерина Диса у своїй праці вперше описує ідеологічне підґрунтя трибуналів на основі праць священиків і теологів, які відображають ставлення до диявола та відьом. Однак основним напрямом роботи вченої є процес, який приводить до звинувачень у чаклунстві. З розповідей учасників судових процесів продемонстровано, що спонукало людей спочатку висловлювати підозри, а потім – звинувачення у чаклунстві. Насамкінець у праці авторка представляє історію одного волинського села та порівнює ставлення до двох «жіночих злочинів» в українських судах.

 

Доповіді -

1. Микола Іванович Козюбра, Володимир Миколайович Венгер: «Методологічні проблеми конституційного права».

2. Катерина Леонідівна Диса: «Відьомство в контексті жіночих злочинів»

будуть прочитані на заключному засіданні Днів науки в НаУКМА 11 лютого 2022 року в режимі онлайн на платформі Zoom.

Посилання на зустріч: https://ukma-edu-ua.zoom.us/j/97500915566?pwd=ZVp5VUpkVTliVG9RNzFRWjlYTTVOUT09

Meeting ID: 975 0091 5566

Passcode: 398626

 

Премія ім. Петра Могили – відзнака, започаткована в НаУКМА з 2005 року та присуджується щороку Вченою радою Академії за вагомі наукові досягнення, які сприяють розвитку гуманітарних, суспільних і природничих наук, утверджують високий авторитет університетської науки на національному та міжнародному рівні й опубліковані у вигляді монографій, енциклопедій, книг, підручників, навчальних посібників, циклу наукових праць.  

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна