• JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 4455

Могилянка вітає Наталю Яковенко з ювілеєм

Докторка історичних наук, професорка кафедри історії НаУКМА, заслужена діячка науки та техніки України Наталя Миколаївна Яковенко відзначає 80-річний ювілей.

Пані Наталя — одна з найавторитетніших історикинь України, авторка понад 300 наукових праць. Упродовж багатьох років очолюючи кафедру історії НаУКМА, вона створила цілу наукову школу, досліджуючи, разом із учнями, історію ранньомодерної України. Її книги «Паралельний світ: Дослідження з історії уявлень та ідей в Україні XVI–XVII ст.» та «Вступ до історії» — база для всіх українських істориків, від студентів до поважних дослідників.

Але могилянці люблять і безмежно шанують пані Наталю не тільки за це, а ще й за безмежну цікавість до всього нового, відкритість світу, мудрість і вишукане почуття гумору, а ще — велику людську і дослідницьку мужність. У час війни, коли російські окупанти стояли під Києвом, пані Наталя перекладала Тіта Лівія!

Бажаємо пані Наталі довгих та щасливих років, натхненної і плідної викладацької та дослідницької праці!

Многая та благая літа!

Розмова про минуле і теперішнє з Наталею Яковенко з нагоди її ювілею