Презентація проєкту Закону України «Про академічну доброчесність»

фото: Євген Педін

2 березня 2023 року в НаУКМА відбулася презентація проєкту Закону України «Про академічну доброчесність».

Захід відбувся за участю Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Голови Верховної Ради України, Комітету Верховної ради України з питань освіти, науки та інновацій та Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Модерував обговорення Сергій Квіт, президент НаУКМА.

Спікерами презентації були учасники робочої групи зі створення проєкту Закону та представники органів державної влади:

- Руслан Стефанчук, голова Верховної Ради України;

- Юлія Гришина, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій;

- Андрій Бутенко, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;

- Наталія Кузнєцова, віцепрезидентка Національної академії правових наук України;

- Іван Назаров, заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Добропорядність і доброчесніть в науці та освіті зазвичай розглядається на рівні академічних установ. На жаль, в Україні це не завжди працює.

Основна мета створення Закону України «Про академічну доброчесність» — мати відповіді на всі питання щодо академічної доброчесності та спонукати заклади вищої освіти бути відповідальнішими в цих питаннях.

«Між словами “наука” і “неук”, здавалося б, є відмінність лише у двох літерах, але — світоглядна прірва. І ми повинні зробити все, щоб науковець, як представник вищого ешелону інтелектуалів у будь-якій державі, який формує зміни в державі, бачення та її світоглядність, був поважливий», — зазначив у своєму вітальному слові Голова Верховної Ради України.