Сергій Плохій став Почесним професором НаУКМА

Щороку Вчена рада Києво-Могилянської академії присвоює звання «Почесний професор НаУКМА» (Honoris causa), щоб вшанувати заслуги науковців, діячів науки і техніки, які значною мірою сприяли НаУКМА у розвитку міжнародної співпраці, а також співпраці з вітчизняними вишами і мають значний доробок у науковій та академічній діяльності.

Цього разу на засіданні Вченої ради 27 квітня 2023 року «Почесним професором» визнано Сергія Плохія — професора кафедри історії України, Директора Українського наукового інституту Гарвардського університету.

Інавгураційна лекція Сергія Плохія традиційно відбудеться у вересні, під час урочистих заходів, присвячених початку нового навчального року.

Сергій Миколайович Плохій — провідний експерт з історії України, Росії та Східної Європи. Учень професора НаУКМА Юрія Мицика. Член Українського ПЕН.

Викладач курсів та семінарів з ранньомодерної та модерної східноєвропейської історії, які стосуються основних проблем історії України, Росії, Білорусі, Польщі та Литви.

Має велику кількість публікацій із міжнародної історії Другої світової і Холодної війни. Праці Сергія Плохія перекладені багатьма мовами, зокрема китайською, білоруською, польською, естонською, іспанською, румунською, португальською, французькою.

Лауреат численних премій, серед яких Премія фундації Антоновичів (2015), Національна премія України імені Тараса Шевченка (за книгу «Брама Європи») (2018), Британська Премія Бейлі Ґіффорд в галузі документалістики за книгу «Чорнобиль. Історія трагедії» (2018).

Вибрані публікації Сергія Плохія:

• The Gates of Europe: A History of Ukraine Basic Books (2015)
  • The Last empire: The Final Days of the Soviet Union Basic Books (2015)
  • The Cossack Myth: History and Nationhood in the Age of Empires Cambridge University Press (2012)
  • Yalta: The Price of Peace Viking/Penguin (2010; 2011)
  • Ukraine and Russia: Representations of the Past University of Toronto Press (2008)
  • The Origins of the Slavic Nations: Premodern Identities in Russia, Ukraine and Belarus Cambridge University Press (2006)
  • Unmaking Imperial Russia: Mykhailo Hrushevsky and the Writing of Ukrainian History University of Toronto Press (2005)
  • Religion and Nation in Modern Ukraine (with Frank E. Sysyn) Canadian Institute of Ukrainian Studies Press (2003)
  • Tsars and Cossacks: A Study in Iconography Harvard Ukrainian Research Institute/Harvard University Press (2002)
  • The Cossacks and Religion in Early Modern Ukraine Oxford University Press (2001; 2004)