Зустріч могилянської спільноти з директоркою Канадського інституту українських студій Університету Альберти Наталією Ханенко-Фрізен
- Деталі
- Дата публікації: Четвер, 10 квітня 2025, 15:09
У Музеї НаУКМА відбулася зустріч спільноти Могилянки з директоркою Канадського інституту українських студій Університету Альберти, докторкою філософських наук, антропологинею Наталією Ханенко-Фрізен — «Між наукою та (гео)політикою: канадські українські студії та виклики воєнного часу».
Захід зібрав викладачів, студентів, дослідників, випускників НаУКМА і всіх, хто цікавиться розвитком українознавчих студій поза межами України та сучасних викликів, які постали перед україністикою в контексті російсько-української повномасштабної війни. Лекція стала своєрідним діалогом про те, як канадські українські студії впродовж останніх майже п’ятдесяти років не лише формували уявлення про Україну у Північній Америці, а й впливали на напрямки світової гуманітаристики.
Спікерка привернула увагу до питання, як теперішня російська війна проти України трансформує академічні практики й змушує по-новому осмислювати методології, теми та підходи до дослідження українського досвіду.
Завершилася розмова сесією питань і відповідей, де учасники мали можливість особисто поспілкуватися з лекторкою та поставити питання про практичні та етичні виміри академічної роботи в часи масштабних суспільних викликів.
Модерувала захід Ольга Полюхович, віцепрезидентка з науково-навчальних студій НаУКМА.
«З початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну я стала частіше приїжджати в Україну. Адже у КІУСІ, як і в багатьох колег в Україні, з’явилися нові виклики та потреби, що спонукали нас шукати нові форми співпраці. Зокрема, я пишаюся тим, що наші університети, у другу річницю з початку повномасштабної війни, за участі та присутності першої леді України Олени Зеленської, підписали меморандум про співпрацю між НаУКМА та Альбертським університетом.
Зараз для мене надзвичайно важливо активно спілкуватися та співпрацювати з українськими партнерами, науковцями, дослідниками, університетськими адміністраціями. Але важливо пам'ятати, що в першу чергу, вся ця робота націлена на підтримку нашої талановитої молоді, студентства, яке своїми світлими головами та стратегічними діями будуть відбудовувати переможну Україну.
Дякую керівництву Могилянки за можливість живого спілкування з такими амбітними, вдумливими студентами, які якраз і є найкращим здобутком Академії. Ваша увага до українознавства, відданість навчанню та науці дуже надихають, дорогі спудеї. Ваші глибокі та змістовні питання під час зустрічі підтвердили, що й НаУКМА та КІУС не помилилися у стратегічному обранні курсу на співпрацю. До наступних продуктивних зустрічей», — поділилася враженнями від зустрічі з могилянською спільнотою Наталія Ханенко-Фрізен.