Семінар «Голодомор у світлі політики масового винищення населення у ХХ столітті: питання пам’яті та правової оцінки»

13 листопада, Наукова бібліотека ім.Антоновичів НаУКМА, з 09.00 до 15.00

До 79-річниці вшанування Голодомору Громадський комітет із вшанування жертв Голодомору-геноциду, Центр досліджень визвольного руху (ЦДВР) та Центр історії державотворення України в ХХ столітті в НаУКМА планують провести науково-методичний семінар «Голодомор у світлі політики масового винищення населення у ХХ столітті: питання пам’яті та правової оцінки».

Метою цього заходу є активізація досліджень з тематики Голодомору та налагодження контактів із дослідниками.

До участі в семінарі будуть запрошені історики, правники, журналісти, які цікавляться тематикою Голодомору із Києва та областей України.

Попередньо планується, що під час семінару відбудуться такі виступи із подальшим їх обговоренням:

А.Козицький (доцент Львівського національного університету імені Івана Франка) - «Голодомор у світлі політики масового винищення населення у ХХ столітті»

М.Антонович (зав. кафедрою міжнародного права НаУКМА) - «Голодомор і міжнародне право про злочини проти людяності»

В.В’ятрович (Центр досліджень визвольного руху) - «Інформаційна блокада Голодомору»

О.П.Рудницький - «Демографічні втрати Голодомору»

В.І.Марочко (Інститут історії НАНУ) - «Енциклопедія Голодомору»

В.С.Тиліщак - «Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні: продовження роботи».

Могилянська Бібліотека нагадує дослідникам про книжкову колекцію та архів Дж.Мейса, де зібрані унікальні праці з питання голодоморів, геноцидів в цілому.

З 2010 р. в Могилянці також започатковано Пропам’ятний Фонд Дж.Мейса, кошти якого спрямовані, передовсім, на наукове опрацювання архіву (переклад, оцифровування, підготовка до видання та видання окремих документів з колекції; підготовка коментованого Путівника по колекції Дж.Мейса), а також підготовку та публікацію матеріалів, статей, книг, присвячених темі Голодомору в Україні .