У Могилянці відбудеться конференція «Мовно-термінологічні проблеми сучасного законодавства»

5 грудня, з 14.00 до 19.30, 4 корпус, аудиторія 425

На факультеті правничих наук пройде міжнародна науково-практична конференція, метою якої є конструктивне обговорення мовно-термінологічних проблем сучасного законодавства для внесення пропозицій та практичних рекомендацій щодо їх вирішення.

До участі в конференції запрошені провідні науковці, викладачі, магістранти та студенти, які виявили термінологічні розбіжності, мовні помилки та інші «дефекти» у нормативно-правових текстах та проаналізували їх.

У конференції, зокрема, візьмуть участь академік Національної академії правових наук України Микола Костицький, академік Української нафтогазової академії Михайло Гінзбург, експерт Центру міжнародної міграції та розвитку Бернгард Шлоер (Німеччина), директор з міжнародних зв`язків Європейської асоціації студентів-юристів Беата Баран (Польща).

Тематичні напрямки конференції:

• якість законодавчого тексту у світлі національних та європейських юридично-лінгвістичних вимог;

• ясність, зрозумілість та доступність змісту закону громадянам як ознака демократичності держави;

• точність і однозначність норм права як важлива передумова їх правильного виконання;

• термінологічні проблеми сучасного українського законодавства;

• порушення принципу єдності термінології;

• проблеми законодавчих дефініцій;

• національні та міжнародні термінологічні стандарти

; • кодифіковані терміни та некодифікована термінологічна лексика;

• проблеми перекладу правових термінів;

• алгоритм дій для розв’язання термінологічних проблем;

• порушення мовностилістичних норм у нормативно-правових текстах;

• помилки у законах: причини, наслідки, типологія і шляхи запобігання;

• лінгвістична експертиза законопроектів: мета, завдання, методи;

• шляхи удосконалення фахово-мовної підготовки правників, нормопроектувальників, юристів-лексикографів та перекладачів нормативно-правових текстів.

Робоча програма конференції.