Проект «Біорізноманітна Україна» запрошує помилуватись первоцвітами

Така довгоочікувана весна нарешті розпочалася!

 З першими теплими промінчиками на ділянці проекту «Біорізноманітна Україна», на 1-му плацу, розквітли первоцвіти, і щиро запрошують вас помилуватися їх нетривалим, але таким яскравим цвітінням!

Вже доквітає перший вісник весни – тендітний підсніжник білосніжний, розквітли сонячно-жовті букетики кримського шафрану вузьколистого, аметистові – карпатського шафрана Гейфеля, радують око небесно-блакитні зірочки двох видів пролісок – сибірської та дволистої. От-от розкриються блискучі жовті квіточки пшінки весняної, розквітне лимонний первоцвіт звичайний, а їм на зміну прийде різнобарвний ряст, кілька видів анемон, барвінок, кримські карликові півники, горошинки гадючої цибульки, та багато-багато інших видів з флори України – окраси наших лісів, степів і лук.

 

Проект «Біорізноманітна Україна», присвячений створенню ділянки природної флори на території 1-го університетського містечка Києво-Могилянської академії, стартував на початку 2010 року як проект студентської організації «Екоклуб Зелена Хвиля» і виконується силами студентів і викладачів кафедри екології за фінансової підтримки фонду «Відродження» НаУКМА.

 

Мета проекту – підвищення обізнаності громади НаУКМА щодо рідної флори та необхідності її збереження шляхом створення естетичного та науково-пізнавального середовища. Для висадження на ділянках використовуються декоративні види рослин виключно з числа природних видів, притаманних флорі України.

Ідея проекту близька до концепції ботанічного саду, що має не тільки естетичне, а і наукове, виховне та природоохоронне значення.

На сьогодні колекція нараховує більше 120 видів рослин, як типових для різних природних зон, так і рідкісних.

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна