Конвокація-2013:Могилянка відзначає найбільше свято навчального року

28 червня,18:00, Академічна площа 1-го академмістечка НаУКМА

28 червня Києво-Могилянська академія урочисто святкує закінчення навчального року – Конвокацію.

Традиційно нова генерація випускників Академії отримає з рук президента НаУКМА Сергія Квіта та почесного президента В’ячеслава Брюховецького дипломи та розпочне самостійне, «доросле» життя.

Цьогорічний випуск – вже 19-й в історії університету, який цього року святкує 21-річницю свого відродження.

2013 року НаУКМА закінчують 913 вихованців: 462 бакалаври, 69 спеціалістів та 382 маґістри.

Могилянка має багато особливих «конвокаційних» традицій. Однією з них є вдягання величезного бонета (традиційного в європейських університетах головного убору) на пам’ятник славетному могилянцеві, філософові Григорію Сковороді, що став втіленням незнищенного духу Академії та єднання усіх поколінь її вихованців.

Також випускники попрощаються ще з одним символом університету – черепахою Альмою (спудеї переконані: якщо загадати бажання і доторкнутися до Альми – воно обов’язково здійсниться!).

Почесними промовцями цьогорічної Конвокації будуть директор програм академічних обмінів імені сенатора Фулбрайта Марта Коломиєць та професор Варшавського університету Єжи Козакевич, доктор юридичних наук, профессор кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук НаУКМА, Надзвичайний і Повноважний Посол України Володимир Андрійович Василенко.

Від випускників НаУКМА попередніх років присутніх привітає випускниця НаУКМА 2007 року Зоя Литвин.

Також традиційно буде названо ім’я цьогорічного лауреата премії ім. М. Кравця.

На церемонії Конвокації буде вдруге вручено засновану випускниками Академії премію ім. Антона Чорного.

Програма Конвокації - 2013

09:00 - 17:00 – Факультетські церемонії вручення дипломів бакалаврам, спеціалістам та маґістрам (Актова зала КМЦ, Актова зала 1 корпусу).

12:00 – 13:00 - Традиційна акція «Григорій Сковорода – випускник КМА» – одягання бонету як символ єднання багатьох поколінь могилянців (Контрактова площа).

15:00  - Вулична вистава „Життя спудея” у постановці студентської театральної студії НаУКМА, режисер Тетяна Шуран.

Вистава проходитиме на 2-му академічному містечку.

З 10:00 працює художня виставка „У полум’ї Духа” – творчий проект іконописної майстерні „Зографос” (галерея мистецтв ім. О. Замостян, Культурно-мистецький центр НаУКМА).

18:00–20:00 Загальноуніверситетська церемонія – вручення «Диплома НаУКМА з відзнакою» бакалаврам, спеціалістам та маґістрам, вручення дипломів випускникам КМБШ на Академічній площі.

Прес-центр НаУКМА