Посвята у спудеї НаУКМА-2013 та початок нового навчального року

Шановна могилянська громадо! Шановні партнери і друзі Могилянки! Шановні першокурсники!

Щиро вітаємо вас із початком нового навчального року! Вже двадцять другий рік поспіль ми збираємося аби прийняти до своїх лав нових студентів.

Зі святом! Зичимо успіхів, натхнення, яскравих вражень та відкриттів! Запрошуємо всіх приєднатись до Урочистої церемонії посвяти у спудеї та подій початку навчального року.

Традиційно новий навчальний рік у Могилянці розпочинається 31 серпня урочистою церемонією посвяти у спудеї. 1033 студенти бакалаврських та магістерських програм складуть Присягу студента Києво-Могилянської академії, почують привітання і напутні слова від професорів та випускників Університету, почесних гостей. Першокурсники матимуть змогу познайомитися з черепахою Альмою – живим символом та талісманом Академії. По закінченні церемонії продовжити свято запрошують Студентський театр, Художня студія "Антресоля" і Студентське радіо "К:)ВІТ".

ПРОГРАМА початку нового навчального року в НаУКМА:

31 серпня

Площа першого академічного містечка, вул. Сковороди, 2 (Контрактова площа)

17:00 – 18:00 - урочиста церемонія Посвяти у спудеї НаУКМА

18:00 - вулична вистава "Життя спудея” у постановці студентської театральної студії НаУКМА, режисер – Тетяна Шуран. Подвір’я першого академмістечка НаУКМА

19:00 – виставку "Граблі у кожного свої” презентує Художня студія НаУКМА, керівник Ігор Цикура. Галерея мистецтв ім. О. Замостян, Культурно-мистецький центр НаУКМА, вул. Іллінська, 9

19.00 – вечірка для студентів від Радіо К:)ВІТ (до 22.00). Подвір’я першого академмістечка НаУКМА.

Актова зала Культурно-мистецького центру НаУКМА, вул. Іллінська, 9

9:00 - інавґураційна лекція Почесного професора НаУКМА Дмитра Сергійовича Наливайка "Шевченко в контекстах тогочасної європейської літератури"

11:00 - презентація НаУКМА для першокурсників – знайомство з Університетом, деканами, керівниками тих структур та підрозділів

14:30 - збори першокурсників по факультетах: знайомство з деканами, завідувачами кафедр, викладачами і методистами факультету, імформування про організацію навчального процесу, видача студентських документів та "Календаря - Довідника 2013-2014" (точний час та місце проведення визначають декани, навчально-методичний відділ).

Актова зала Культурно-мистецького центру НаУКМА, вул. Іллінська 9

8:30 - лекція почесного президента НаУКМА В’ячеслава Брюховецького з курсу "Принципи застосування Болонського процесу в НаУКМА".

11:40 - лекція з циклу «Духовні цінності людини» отця Юрія Бойка на тему "Інформаційне суспільство: ідоли, святині та хрестові походи".

Дорогі першокурсники та викладачі!

З інформацією про організацію урочистої церемонії та детальнішою програмою початку навчального року можна ознайомитися тут.

Загальноуніверситетська інавґураційна лекція Почесного професора НаУКМА: традиційно, з 1992 року, розпочинає навчальний рік для всієї університетської громади. Могилянці мали можливість почути мовознавця Юрія Шевельова (США); географа-кліматолога Лоуренса Майсека (Канада); філософа Поля Рікера (Франція); історика Романа Шпорлюка (США); філософа Роланда Піча (Німеччина); поетеси Ліни Костенко (Україна); філософа Сергія Аверінцева (Росія); філологів Івана Фізера (США) та Ярослава Розумного (Канада); відомого фахівця з питань стратегії та розвитку бізнесу Адріяна Сливоцького (США), поета, громадського діяча Дмитра Павличка (Україна), вченого зі світовим ім’ям, академіка НАН України Івана Дзюбу (Україна); відомого політолога, редактора видання «Газета виборча» Адама Міхніка (Польща), письменника і літературознавця Валерія Шевчука (Україна), визначного громадського діяча, відомий економіста Богдана Гаврилишина (Швейцарія), відомого кримськотатарського політика Рефата Чубарова (Україна, історика Ярослава Грицака (Україна), історика Сергія Білоконя (Україна).

Дмитро Сергійович Наливайко – український літературознавець, фахівець з порівняльного дослідження світової й української літератури. Доктор філологічних наук, професор, дійсний член (академік) НАН України, завідувач відділу компаративістики Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України, лауреат Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка 1999 р за монографію "Очима Заходу. Рецепція України в Західній Європі ХІ — ХVІІІ ст.”

Цикл лекцій "Духовні цінності людини" був започаткований в НаУКМА у 2004 році.

Могилянці мали можливість послухати лекції: Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, ректора Українського католицького університету (м.Львів) отця-доктора Бориса Ґудзяка, архієпископа Харківського і Полтавського Української афтокефальної православної церкви Ігоря Ісіченка, викладача Київської православної богословської академії УПЦ КП, прес-секретаря Київської Патріархії о. Євстратія, Предстоятеля Української греко-католицької церкви, Верховного архієпископа Києво-Галицького Блаженнішого Любомира Гузара.

Отець Юрій Бойко – протоієрей, настоятель парафії Святих великомучеників Бориса і Гліба УАПЦ, Народний депутат України 4-го скликання, Радник Президента України (2007—2008).