НаУКМА став співорганізатором П’ятого національного конгресу з біоетики

він пройшов у Києві 23-25 вересня

Під час Конгресу обговорено ключові проблеми біоетики в Україні та інших країнах світу за участю провідних вчених та фахівців в галузі наук про життя, філософії та медичного права, представників різних релігійних конфесій, засобів масової інформації, а також громадських організацій.

Відбулося кілька круглих столів, організатором двох з них був Центр міжнародного захисту прав людини Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Старший викладач факультету правничих наук Зоряна Черненко була модератором круглого столу "Актуальні проблеми біомедицини: етичні виклики і законодавче вирішення" під час якого була досить гостра дискусія щодо необхідності зміни презумпції згоди в трансплантології на презумпцію незгоди.

Під час круглого столу "Розвиток системи охорони здоров'я: біоетичні та правові аспекти" Зоряна Черненко виступила з доповіддю "Професійне самоврядування як гарантія якості медичної допомоги", після якої відбулась дискусія щодо ролі професійних спілок та інших громадських об'єднань в професійному контролі у сфері охорони здоров'я.

Конгрес з біоетики проводиться з метою сприяння втіленню в життя Конвенції Ради Європи «Про права людини і біомедицину», «Загальної декларації про біоетику і права людини» ЮНЕСКО, етичних кодексів ученого та лікаря України, подальшому вдосконаленню законодавства України в галузі біоетики, здійсненню допомоги в проведенні досліджень в області природничих наук з дотриманням етичних норм і правил, поширенню викладання біоетики в навчальних закладах, відкритості діяльності наукових та медичних закладів, захисту прав та гідності людини з огляду на застосування сучасних досягнень біології та медицини.