Центр молекулярних і клітинних досліджень

Дослідження

cmcr_website_button_.fw

Адреса:

2 корпус, кім. 106,

тел. (044) 425 60 57

веб-сайт Центру: cmcr.ukma.edu.ua

bilko

керівник - Надія Михайлівна Білько,
доктор медичних наук, професор

Центр молекулярних і клітинних досліджень створено 2004 року.

Стратегічна мета діяльності Центру - сформувати школу клітинної біології та біотехнології, що дасть змогу готувати висококваліфікованих кадрів як для викладання у вищих навчальних закладах, так і для науково-дослідних установ та медико-біологічних центрів, діяльність яких пов'язана з клітинною біологією і спрямована на вирішення проблем, пов'язаних із аналізом, накопиченням і оцінкою клітинних популяцій як трансплантатів.

Основні напрями науково-дослідної роботи Центру:

• вивчення альтернативних джерел стовбурових кровотворних клітин, потенційно здатних відновити гемопоез в разі трансплантації;
  • морфофункціональна активність кровотворних клітин-попередників у нормі та за лейкозу в культурі тканин in vivo;
  • вивчення проліферативного потенціалу гемопоетичних стовбурових клітин у ссавців, які іонізовані радіацією;
  • пошук методичних підходів для вивчення впливу малих доз іонізувальної радіації на кровотворну систему в період ембріонального розвитку.

Завдання науково-дослідної роботи зумовлюють основні напрями діяльності Центру:

• створення експериментальної бази, що дасть змогу студентам і викладачам кафедр природничого факультету проводити наукові дослідження на високому методичному рівні;
  • організація і виконання дослідницьких програм за напрямами наукового пошуку Центру;
  • організація та проведення семінарів, засідань, круглих столів, наукових обговорень нових напрямів клітинної біотехнології як основи регенераторної медицини з залученням провідних фахівців міста і закордонних спеціалістів.