Могилянка та ряд інститутів Академії наук України створили Навчально-науковий комплекс

Києво-Могилянська академія та ряд успішних інститутів Національної академії наук України хімічного, фізичного і біологічного профіля підписали угоди про створення Навчально-наукового комплексу "Академічний магістеріум НаУКМА-НАНУ".

Його головною метою є створення на базі НаУКМА спільних магістерських програм.

До складу спільного магістеріуму з боку НАНУ увійшли Інститут молекулярної біології та генетики, Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця, Інститут клітинної біології та генетичної інженерії, Інститут хімії поверхні ім. О.О.Чуйка, Інститут сорбції та проблем ендоекології, Інститут органічної хімії, Інститут біоорганічної хімії на нафтохімії, Інститут фізики, Інститут ядерних досліджень, Інститут магнетизму та інші.

- Сучасна освіта, особливо на рівні магістра чи докторанта, здійснюється лише через наукові дослідження. За кордоном дослідницькі центри, клініки традиційно працюють при університетах, являючи собою дослідницькі хаби для студентів та науковців. В Україні, на жаль, навчання та дослідження були штучно розділені між університетами та Академією наук, - говорить декан факультету природничих наук Олександр Голуб. - Спільний магістеріум дасть змогу поєднати теоретичну і лабораторну базу академічних інститутів та освітні можливості Могилянки.

В рамках роботи комплексу Києво-Могилянська академія забезпечить освітню складову, а дослідницька частина навчання проходитиме на базі академічних інститутів, що входять до його складу. Це створить для студентів кращі умови для дослідницької роботи під час навчання і дозволить її продовження в аспірантурі чи Докторській школі.

- Академічний магістеріум дає змогу студентам користуватися лабораторною базою та величезним науковим потенціалом академічних інститутів, - додає Олександр Голуб. – Наші студенти і дослідники зможуть здійснювати найактуальніші спільні дослідження на границі різних наук. Це, зокрема, дозволить брати участь у міжнародній науковій кооперації і, відповідно, бути успішними в одержанні міжнародних грантів та державної підтримки.

Києво-Могилянська академія активно розвивається як дослідницький університет, звертаючи особливу увагу на посилення наукової та дослідницької роботи. Створення Навчально-наукового "Академічного магістеріуму" з інститутами Національної академії наук України – це один із кроків, які сприятимуть активізації наукових досліджень в межах магістеріуму та долученню студентів та молодих науковців до наукових досліджень сучасного рівня.

Більше про можливості спільного магістеріуму - в інтерв'ю декана факультету природничих наук НаУКМА Олександра Голуба.

Інститут хімії високомолекулярних сполук

Основний напрямок досліджень Інституту хімії високомолекулярних сполук -

розвиток теоретичних основ отримання композиційних полімерних матеріалів

Інститут хімії високомолекулярних сполук має потужні синтетичні підрозділи,

котрі займаються хімією поліуретанів

Інститут хімії поверхні ім. О Чуйка

Особливий пріоритет вчених Інституту хімії поверхні - розробка нових методів синтезу наносистем.

Майже всі напрямки сучасної нанохімії розробляються і досліджуються в Інституті хімії поверхні.

Інститут фізіології ім. О.Богомольця

Інститут фізіології є науково-дослідним центром в галузі молекулярної фізіології,

біофізики, нейрофізіології, патологічної фізіології

В Інституті фізіології вивчаються і досліджуються алергія, імунітет, гіпоксія і розвиток пухлин,

а також найважливіші питання ендокринології, геронтології та геріатрії.

Інститут органічної хімії має 75-річну історію.

Загальновизнані дослідження вчених Інституту органічної хімії з теорії кольоровості органічних сполук,

механізмів органічних реакцій, хімії гетероциклічних сполук, супрамолекулярної хімії.

Науковцями Інституту органічної хімії створено ряд нових матеріалів різноманітного призначення,

які впроваджені в хімічній і гідрометалургійній промисловості, сільському господарстві, медицині і ветеринарії.