У Могилянці презентують енциклопедію «Київська духовна академія в іменах: 1819 — 1924»

18 травня, 15:00, Конгрегаційна зала Староакадемічного корпусу

Унікальне двотомне видання (відповідальний редактор В.С.Брюховецький; упорядник і науковий редактор М.Л.Ткачук) стало результатом понад чотирирічної дослідницької роботи. Масштабний науковий проект з підготовки і видання енциклопедії реалізовано у співпраці з Міжнародним Благодійним Фондом відродження Києво-Могилянської Академії та Видавничим домом «Києво-Могилянська академія».

Видання здійснене на підставі вивчення величезного масиву архівних і друкованих джерел, присвячено 400-річчю Києво-Могилянської академії, спадкоємицею якої протягом ХІХ – початку ХХ ст. була Київська духовна академія (КДА). Енциклопедія узагальнює перший досвід сучасної наукової реконструкції та аналізу діяльності КДА крізь призму вивчення життя і творчості її видатних викладачів та вихованців.

Саме енциклопедія «Київська духовна академія в іменах: 1819–1924» вперше дає відповіді на питання:

• Що відбувалось у стінах колишньої Києво-Могилянської академії в ХІХ – на початку ХХ ст.?
  • Хто навчав і навчався у Київській духовній академії – спадкоємиці КМА?
  • Як склалися долі цих людей? У чому полягала їхня життєва звитяга? Яким був творчий доробок?
  • Скільки визначних вчених, церковних, релігійних, державних і громадських діячів, освітян, письменників, видавців здобули освіту саме у КДА?
  • Хто очолював Київську духовну академію протягом її історії?
  • Імена і подвиги скількох вихованців і викладачів КДА уславлено Православними Церквами?
  • Яке місце належить Київській духовної академії у cвітовій та вітчизняній історії освіти і науки?
  • Скільки подвижників української культури й українського національного руху вийшло з її стін?
  • Чим завдячують КДА російська, білоруська, грузинська, латвійська, молдавська, румунська, сербська, болгарська, японська та інші культури?

Енциклопедія містить:

• ексклюзивний нарис історії КДА;
  • близько 650 повноформатних біографічних статей, підготовлених на підставі вивчення величезного масиву джерел із архівів і бібліотек України, Росії, Сербії, Польщі, Чехії, Болгарії та ін.;
  • численні нові відомості, що змінюють наші уявлення про життя і творчість багатьох діячів і виправляють помилки, наявні в літературі;
  • докладний архівно-бібліографічний апарат до кожної статті;
  • унікальний фотоілюстративний матеріал;
  • 8 додатків із анотованими переліками канонізованих діячів, митрополитів Київських – патронів КДА, ректорів і викладачів, списками випускників КДА тощо.

Докладніше – у статті Марини Ткачук «Енциклопедичний проект «Київська духовна академія в іменах : 1819–1924»: від задуму до результатів».

Видання побачило світ завдяки підтримці могилянців та друзів Академії. Протягом благодійної кампанії надійшло 1 053 850,40 грн. благодійних коштів  від 273 фізичних та юридичних осіб. Імена всіх жертводавців зазначені у другому томі видання.

Величезна подяка всім благодійникам!

До виступів під час презентації запрошені:

• В’ячеслав Брюховецький, Почесний президент НаУКМА, відповідальний редактор видання
  • Марина Ткачук, декан факультету гуманітарних наук НаУКМА, упорядник і науковий редактор видання
  • Світлана Кузьміна, директор Навчально-наукового інституту філології та журналістики Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського, член авторського колективу
  • Володимир Бурега, проректор з наукової роботи Київської духовної академії та семінарії УПЦ, член авторського колективу
  • Олена Судакова, директор Видавничого дому «Києво-Могилянська академія»
  • Сергій Гусовський, підприємець, меценат, депутат і голова фракції Київської міської ради, фундатор видання
  • Антоній (Паканич), митрополит Бориспільський і Броварський, керуючий справами УПЦ, ректор Київської духовної академії і семінарії
  • Епіфаній (Думенко), митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський, Патріарший намісник (УПЦ Київський Патріархат), ректор Київської православної богословської академії
  • Мирослав Попович, директор Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України, дійсний член НАН України
  • Володимир Попик, генеральний директор Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, директор Інституту біографічних досліджень, член-кореспондент НАН України
  • Любов Дубровіна, директор Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського НАН України, член-кореспондент НАН України
  • Вадим Менжулін, завідувач кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА
  • Тетяна Ярошенко, віце-президент НаУКМА з наукової роботи та інформатизації

Благодійники видання та учасники презентації зможуть отримати двотомник за пільговими умовами.

Додаткова інформація:

Благодійна кампанія збору коштів на видання Енциклопедії.