Відкриття художньої виставки «СКОВОРОДА: відображення»

9 лютого о 16:00 у Культурно-мистецькому центрі НаУКМА відбудеться відкриття нової виставки живопису і графіки — «Сковорода: відображення».

Виставка триватиме з 10 по 20 лютого у залі «Колізей» на 2-му поверсі Культурно-мистецького центру.

 

Культурно-мистецький центр НаУКМА приймає в гостях Музей-майстерню Івана Кавалерідзе.

 

Наприкінці минулого року ми відзначали 300-річчя Григорія Сковороди. З цієї нагоди у Могилянці відбувся фестиваль «300 хвилин про Сковороду», організований Культурно-мистецьким центром за підтримки Музею НаУКМА.

 

Серед тем, які звучали на фестивалі, була, звісно, і творчість видатного українського скульптора Івана Кавалерідзе, який буквально «втілив» Сковороду, створивши його перший в Україні скульптурний портрет.

 

У рамках фестивалю науковці з Музею-майстерні Івана Кавалерідзе не лише розповідали про скульптурну сковородіану в творчості, а й презентували свій міжнародний мистецький проєкт «Світ їх не впіймав» з нагоди 300-річчя Сковороди та 135-річчя Кавалерідзе.

 

Метою проєкту є популяризація творчого доробку Івана Кавалерідзе та Григорія Сковороди у картинах, скульптурах, арт-інсталяціях. До проєкту долучилися понад 60 сучасних художників з України, Польщі, Грузії, Азербайджану, Італії, Австралії, Ізраїлю, Литви, Словенії та Непалу... В результаті постала колекція, що налічує близько 120 робіт — живопис, графіка, мала пластика, гаптування тощо.

 

Задуманий ще до початку широкомасштабного вторгнення, проєкт мав подорожувати Україною: було заплановано виставки у дев’яти містах — Чернігові, Дніпрі, Сумах, Одесі, Трускавці, Львові, Хмельницькому, Вінниці та Харкові. Війна змінила ці плани, але не зупинила їх. І перш ніж мандрівна експозиція вирушить до чергового музею, у киян є можливість познайомитися з частиною цього унікального за сміливістю проєкту.

 

На виставці «Сковорода: відображення» представлено близько 30 робіт як знаних, так і менш відомих українських авторів, а також — твори художників з Польщі, Азербайджану, Ізраїлю та Литви.

 

Детальніше про проєкт

 

 

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна