Могилянка — в топ-15 найкращих вишів України

Національний університет «Києво-Могилянська академія» ввійшов до 15-ки кращих університетів України в щорічному академічному рейтингу українських вишів «Топ-200 Україна 2023» від центру міжнародних проєктів «Євроосвіта».

Цьогоріч для складання рейтингу фахівці брали до уваги тенденції розвитку вищої освіти, яка зазнала істотних змін у результаті пандемії COVID-2019 і широкомасштабного воєнного російського вторгнення.

Враховуючи напрацювання міжнародних конференцій IREG 2022, IREG 2023 та Берлінських принципів, затверджених учасниками другої наради IREG, автори рейтингу використали багатокритеріальні підходи до оцінювання діяльності вишів на основі обробки великих масивів даних, які можуть бути отримані з відкритих джерел і валідність яких може бути перевірена.

Діяльність українських університетів, зокрема, оцінювали на основі використання 6 міжнародних і 4 національних показників.

З-поміж них обрали такі найбільші вагові коефіцієнти:

♦ академічна діяльність;

♦ науково-видавнича та міжнародна діяльність;

♦ оцінка науково-дослідницьких досягнень через порівняння сайтів університетів;

♦ цитованість наукових праць учених у наукових виданнях;

♦ якість представлення та популярність вишу в інтернет-просторі;

♦ досягнення в розрізі Цілей сталого розвитку ООН.

Нагадаємо, Києво-Могилянська академія ввійшла до п’ятірки кращих ІТ-вишів

за рейтингом порталу DOU.