Науково-навчальний комплекс КМА

Продовжуючи традицію давньої Києво-Могилянської академії і втілюючи в життя концепцію безперервної освiти, Національний університет «Києво-Могилянська академія» опікується закладами середньої освіти. Під патронажем НаУКМА працює мережа колеґіумів, що розташовані по всій Україні.

У квітні 1998 року засновано Асоціацію колеґіумів при НаУКМА. Це громадська організація, що ставить за мету об’єднати зусилля всіх колеґiумів на базі створення нових навчальних програм, спеціальних методичних розробок та підручників для колеґiумів. Асоціація прагне не тільки міцніше з’єднати колеґіуми з НаУКМА, а й налагодити міжколеґіальні зв’язки. Цьому слугує і часопис «Могилянські джерела».

Під опікою і за сприяння НаУКМА відроджено або створено й інші навчальні заклади, які нині перейшли в самостійне життя. Серед них

Статус коледжу – вищого навчального закладу другого ступеня акредитації отримав «Галицький колеґіум» ім. В. Чорновола (м. Тернопіль).