Освітньо-наукова програма "Журналістика"

Освітньо-наукова програма зі спеціальності 061 Журналістика другого (магістерського) рівня вищої освіти розроблена в межах Могилянської школи журналістики як сучасний комплекс науково-аналітичних та практичних підходів для підготовки журналіста та медіааналітика.

Мета освітньо-наукової програми – підготувати фахівців у сфері журналістики та медіадосліджень, здатних здійснювати якісну професійно-практичну, науково-аналітичну медіадіяльність, керуючись професійними стандартами та демократичними цінностями, пропонувати інноваційні проєкти та рішення у відповідь на виклики динамічного розвитку медіа та комунікаційних технологій, сприяти розвитку відкритості та фаховості медійного середовища в Україні.

Фокус програми:

● дослідження проблем та тенденцій у медіасфері, аналіз інформаційних викликів, зокрема аналіз цифрового медіаконтенту на предмет деструктивних інформаційних впливів, пропаганди та дезінформації;

● медіавиробництво та цифрові інформаційні технології;

● візуальні медіа.

Особливостями освітньо-наукової програми є:

● апробація сучасних теорій та медіаконцепцій у практичній та аналітичній роботі;

● застосування елементів практичної роботи журналіста в галузі – навчання, наближене до принципів роботи в реальній редакції;

● взаємодія з журналістами-практиками та провідними медіаорганізаціями, інтеграція в ОНП досвіду світових організацій IFCN, Meta, European Journalism Observatory, Google;

● навчання та викладання, базовані на застосуванні сучасних інформаційних технологій та інновацій;

● організація стажувань студентів у міжнародних та загальноукраїнських медіа, відділах комунікації урядових департаментах та Міністерств.

● унікальне професійне середовище Могилянської школи журналістики, сформоване за рахунок залучення випускників – нині знаних дослідників, журналістів, редакторів та медіаменеджерів до викладання на програмі.

Навчання студентів частково інтегровано у роботу фактчекінгової редакції StopFake.

Навчальні практики проходять у форматі авторських майстерень МШЖ.

Випускник здатний виконувати різноманітні завдання у якості медіааналітика в національних та міжнародних аналітичних компаніях, дослідника, журналіста конвергентної редакції: кореспондента, редактора, репортера, журналіста-розслідувача, фактчекера (фахівця з верифікації інформації), відеографа, фото-, радіожурналіста, документаліста, журналіста міжнародних видань.

Випускники програми можуть продовжити навчання на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти для отримання ступеню доктора філософії.

У Могилянській Школі Журналістики успішно функціонує освітньо-наукова програма третього рівня вищої освіти «Медіа та комунікації».