Світла пам'ять Наталії Ксьондзик

 

Ksondzyk_Nataliia

 

НАТАЛЯ КСЬОНДЗИК (1985-2017)

 

випускниця НаУКМА, бакалаврської програми «Філологія», 2006, та магістерської літературознавчої програми «Теорія, історія літератури та компаративістика», 2008, по закінченню яких отримала дипломи з відзнакою. Її бакалаврська кваліфікаційна робота «Рецепція принципів класицистичної поетики в літературі Російської імперії XVIII-ХІХ ст.» була визнана кращою, за що вона отримала премії професора Романа Струця. Наталя навчалася в аспірантурі НаУКМА за спеціальністю «теорія літератури» (2008-2011), де працювала над дисертаційним дослідженням «Дезінтеграція естетики соцреалізму в українській радянській літературі 1950-1980-их років».Вона була учасницею проекту «ЛітАкцент» (редакторкою і авторкою власних матеріалів). Наталя була з Могилянкою 15 років і це велика частина її яскравого життя.

 

Найважливішою ж в її житті стала діяльність у видавництві «Смолоскип», де Наталя Ксьондзик працювала головною редакторкою. Доброзичлива, мудра, працьовита, розумна людина. Випускова редакторка майже всієї серії "Вибрані твори", серії «Шістдесятники», антологій авангардної поезії, київських неокласиків, празької школи та «Поезії з-за ґрат», «Руху опору», більшості книжок лауреатів смолоскипівського конкурсу, 10-томника творів Чорновола й багатьох інших - загалом близько третини книг видавництва «Смолоскип». Наталя, працюючи у видавництві, постійно підтримувала зв'язок із кафедрою, брала участь у науковому проекті «Проблема культурної ідентичності в літературно-філософському дискурсі ХІХ-ХХ ст.», радо відгукувалася на прохання познайомити студентів із роботою видавництва, проводила екскурсії для першокурсників.

 

Смілива та творча дослідниця, вона відзначалась яскравою роботою з літературними текстами. Наталя запам’яталася невичерпною добротою, гострим почуттям гумору та стійкими принципами. Стипендіальна програма покликана стимулювати формування літературознавчих традицій НаУКМА, закарбувавши пам’ять про Наталю та її любов до літератури.

 

У 2019 році з метою увіковічнення пам’яті Наталі Ксьондзик  її сім’я та друзі  за підтримки Асоціації випускників та кафедри літературознавства НаУКМА заснували стипендію за дипломну бакалаврську роботу з літературознавства. Стипендія має на меті відзначити ґрунтовну дослідницьку роботу та творчий підхід до науки і вручатиметься щороку.  

 

Ми згадуватимемо її дуже часто і будемо пам'ятати надалі! Цю втрату неможливо осягти. Вічна і світла пам'ять...

Сторінка Наталі у фб - https://www.facebook.com/nataliia.ksondzyk

 

 

Світла пам'ять Марині Заяць

zayac5 квітня 2018 року після тяжкої хвороби на 20-му році життя нестало Марини Заяць - 

студентки 3-го курсу  кафедри філософії Факультету гуманітарних наук. 

Світла і вічна пам'ять!

 

"Маринка назавжди залишиться в нашій пам’яті. Це була дівчинка-сонечко, яка завжди всміхається, завжди в гарному настрої. Вона була  сильною, навіть у найтяжчі хвилини знаходила сили не впадати у відчай. В неї було дуже багато мрій, вона збиралась прожити яскраве життя… Це була дівчинка-саме життя!  Її заповіт друзям - "Живіть, бо жити – прекрасно…». 

 

Наші співчуття мамі Калині Федорівні, рідним і близьким Марини, друзям, колегам по факультету і університету - одкурсникам, викладачам, методистам, студентам з інших кафедр, випускникам  - всім, хто переживав, турбувався, допомагав, підтримував. На жаль, нашої допомоги було недостатньо - ми не завжди маємо можливість переламати, змінити хід хвороби. Марина боролась до останнього, але її життєвих сил не вистачило. Хай спочиває з миром!

 

Слова підтримки родині, всім близьктим і друзям, ви можете висловити на сторінці у fb Лікування Заяць Марини

Детальніше...

Світла пам'ять Грибчук Наталі Валентинівні

grybchuk

7 вересня 2018 року через тяжку хворобу пішла з життя  Наталя Валентинівна Грибчук, керівниця студентського відділу кадрів.

18 років свого життя Наталя Валентинівна віддала Могилянці та нашим студентам. 

Спільнота  Національного університету "Києво-Могилянська академія" висловлює глибокі співчуття родині та близьким.

Пам’ятаємо… Сумуємо…

Світла пам’ять...

Світла пам'ять Копилову Олександру Миколайовичу

Kopylov

24 серпня 2016 року після 10-річної боротьби з тяжкою хворобою пішов з життя старший викладач кафедри фізичного виховання НаУКМА Олександр Миколайович Копилов.   

 

22  свого життя Олександр Миколайович  віддав Могилянці та її студентам, був їм добрим, співчутливим батьком і другом.

 

Спільнота  Національного університету "Києво-Могилянська академія" висловлює глибокі співчуття родині та близьким.

 

Пам’ятаємо… Сумуємо…

Світла пам’ять...

 

сторінка у fb  https://www.facebook.com/groups/1091682080866763

© 2012-2019 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна
OSense O-Sense