Світла пам'ять Панченку Володимиру Євгеновичу

panchenko

panchenko

Могилянська спільнота з глибоким сумом повідомляє, що 14 жовтня 2019 року на 65-му році життя помер наш добрий друг та колега, професор, доктор філологічних наук, відомий літературознавець і літературний критик, член Національної спілки письменників України, Українського ПЕН та Ініціативної Групи «1 Грудня», народний депутат Верховної Ради України I скликання, шеф-редактор та засновник видання «ЛітАкцент», заслужений діяч науки і техніки України Володимир Євгенович Панченко.

 

Пан Володимир прийшов працювати у Києво-Могилянську академію у 2001 році: був професором кафедри філології, літературознавства. З 2002 по 2007 рік – віце-президентом з навчальної роботи.

 

«Володимир Євгенович був людиною світлою, порядною і якоюсь дуже відповідною тому ХІХ ст., про яке нас учив, - ділиться спогадами учениця Володимира Панчека, наша випускниця та викладачка Катерина Близнюк. – Завдяки йому я навчилася цінувати Пантелеймона Куліша. Відкрила собі Міцкевича складнішого, ніж кримські сонети. Дізналася, що Марко Вовчок - це не зовсім про село. Матеріалізувала Нечуя-Левицького з його життям на Подолі. Ще глибше полюбила Франка... Нещодавно дістала «Патетичного фрегата» і наче знову побувала на його лекції. Дякую Вам, Володимире Євгеновичу, що ділилися своїм знанням і мудрістю з нами»!

У Могилянці, яку він розбудовував так самовіддано і щиро, назавжди залишиться часточка його душі.

 

Світла і вічна пам’ять...

 

Допомогти родині можна перерахувавши кошти на рахунок його дружини Людмили Дмитрівни, номер картки  5168 7573 4597 2774.

© 2012-2021 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна