Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 82

Запитання й відповіді

Перелік конкурсних предметів на всі спеціальності НаУКМА, а також вагові коефіцієнти та мінімальний бал сертифікату ЗНО з цих предметів зазначено у додатку 3 до Правил Прийому, що за посиланням.

При вступі на програми підготовки бакалаврів на базі повної загальної середньої освіти конкурсний рейтинг визначається за сумою балів з предметів, зазначених у сертифікаті УЦОЯО, виданого у 2016 р., середнього балу документу про повну загальну середню освіту та балів за особливі успіхи або за закінчення підготовчого відділення НаУКМА помножених на вагові коефіцієнти відповідно до спеціальності (перелік коефіцієнтів для всіх спеціальностей тут).

Для вступників за ступенем магістра на основі ступеню бакалава (спеціаліста, магістра) конкурсний бал обчислюється за формулою:

КБ = ФВ*0,7 + ВЕукр*0,1 + ВЕангл*0,1 + СБД*0,1;

де:

ФВ – результат фахового випробування;

ВЕукр – результат вступного екзамену з української мови;

ВЕангл – результат вступного екзамену з англійської мови;

СБД – середній бал диплома про базову або повну вищу освіту, на підставі якого абітурієнт бере участь у конкурсному відборі.



Зарахування на бакалаврат на базі повної загальної середньої освіти відбувається лише за ЗНО і атестатом.



В НаУКМА можна подавати заяву на участь у конкурсі одночасно на п`ять спеціальностей, не більше. Кількість навчальних закладів не обмежена, але загальна кількість заяв вступника не повинна перевищувати 15 штук. Під час подання оригіналів документів маєте вибрати для навчання лише одну спеціальність.



Ціни можна переглянути тут. 

Оплата здійснюється за рік або за семестр.



«Міжнародне право», «Міжнародні відносини»

НаУКМА готує фахівців бакалаврських та магістерських програм із спеціальності «Правознавство». На факультеті правничих наук функціонує Кафедра міжнародного права і спеціальних правових наук. Тому базові знання із галузі міжнародного права отримують усі студенти факультету. Також кафедра організовує гостьові курси, що їх проводять відомі фахівці з міжнародного права. Наприклад, курс «Проблеми Європейського права» викладає Хосе Роман Леон Лора, представник Єврокомісії в Україні. Гостьовий курс «Змагальне судочинство» викладають американські юристи-практики (USAID).

У НаУКМА у межах навчання на бакалавраті можливо закінчити сертифікатну програму « Міжнародний захист прав людини» та отримати сертифікат про здобуття знань та навичок у цій галузі.

 

«Перекладач»,«Англійська філологія»

Спеціальність «Англійська філологія» передбачає набуття глибинних знань про історію, особливості розвитку та функціонування англійської мови. Подібні знання можуть отримати студенти бакалаврської програми Філологія. Англійська мова та українська мова та магістерської програми Філологія. Теорія, історія української мови та компаративістика на Кафедрі загального і слов’янського мовознавства.

Для студентів бакалаврських програм дворічний курс англійської мови є обов’язковим для всіх спеціальностей. Також студенти мають можливість обрати додаткові спеціалізовані англомовні курси, для журналістів, бізнесу, науковців.

Англійська мова в НаУКМА офіційно – друга робоча. А це означає, що багато курсів викладається саме англійською. І навіть готуючись до семінарів з україномовних курсів студенти читають класику і дізнаються про найсучасніші наукові розробки з англомовних статей.

У НаУКМА діє ресурсний центр для викладачів англійської мови (ETRC). Він працює за проектом партнерства з Відділом преси, освіти і культури Посольства США в Києві. Завдання центру – удосконалення знань з англійської мови, забезпечення викладачів та випускників, які спеціалізуються у викладанні англійської мови та американознавства, новітньою навчально-методичною літературою. 

Для бакалаврів з усіх факультетів функціонує сертифікатна програма «Перекладознавство» , після закінчення якої студенти отримують сертифікат перекладача з англійської мови в додаток до диплому з основної спеціальності.

Обсяг місць державного замовлення щороку доводиться Міністерством освіти і науки України за кілька днів до початку вступної кампанії та публікується на сайті НаУКМА. Статистика за 2015 рік за посиланням.

Пільги діють лише при вступі на основі повної загальної середньої освіти. Для вступників на основі ступеню бакалавра (магістра, ОКР спеціаліста) пільг немає.

           Право брати участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів у НаУКМА в разі їх неучасті у рік вступу в незалежному зовнішньому оцінюванні мають:

  • особи, які мають захворювання, що зазначені у Переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 25 лютого 2008 року
    № 124/95, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 07 березня 2008 року за № 189/14880, в зв’язку чим вступники не проходили зовнішнє незалежне оцінювання;
  • особи, звільнені з військової служби в рік вступу до вищого навчального закладу.

За результатами співбесіди до НаУКМА зараховуються:

  • особи, яким Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надане таке право;
  • особи, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров‘я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революція Гідності), та які звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року;
  • особи, визнані інвалідами війни відповідно до пунктів 11-14 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Поза конкурсом зараховуються:

  • особи, яким відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надане таке право;
  • інваліди I, II груп та діти-інваліди віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраним напрямом (спеціальністю), відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»;
  • особи, яким відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надане таке право;
  • особи, яким відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» надане таке право;
  • особи, яким відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» надане таке право.

Право на першочергове зарахування до НаУКМА мають:

  • особи, яким відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» надане таке право;
  • особи, яким відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» надане таке право;
  • особи, яким відповідно до Указу Президента України від 21 лютого 2002 року №157 «Про додаткові заходи щодо посилення турботи про захисників Вітчизни, їх правового і соціального захисту, поліпшення військово-патріотичного виховання молоді» надане таке право;
  • переможці та призери тест-олімпіад НаУКМА для школярів з біології, хімії, фізики, яка проводиться в 2016 році, при вступі на відповідні спеціальності;
  • особи, які мали підстави для нарахування додаткових балів за кількома з перелічених у пунктах 1, 2 та 3 розділу ІХ можливостей, з урахуванням кількості та ступенів отриманих дипломів;
  • випускники підготовчих курсів та підготовчого відділення НаУКМА, які успішно пройшли навчання у рік вступу та виконали умови пунктів 3, 5 розділу ІХ Правил прийому до НаУКМА.

У 2016 році прийом документів на програми підготовки бакалаврів триватиме з 11 по 27 липня; на програми підготовки магістрів - з 6 липня по 15 липня.

У 2016 році списки рекомендованих до зарахування вступників на бакалаврат та магістратуру буде оприлюднено на сайті НаУКМА 1 серпня не пізніше 12:00. До цього моменту не може бути точно визначено, чи проходить вступник на бюджет. До 1 серпня рейтингові списки на сайті відображають лише статистику подання заяв, а остаточні списки буде сформовано автоматично всеукраїнською базою з питань освіти (ЄДЕБО) на основі конкурсних балів та пріоритетів заяв вступників. 

Для вступу на бакалаврат:

Для участі у конкурсі на навчання за програмами підготовки бакалаврів вступники, які не мають особливих умов для зарахування (пільг) подають електронну заяву на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua. Після оприлюднення списків рекомендованих до зарахування вступникам необхідно подати до приймальної комісії такі документи: 2 копії паспорта (мати при собі оригінал), 2 копії ідентифікаційного номера (мати при собі оригінал), 2 копії приписного для військовозобов`язаних (мати пери собі оригінал), оригінал атестата і додатка до нього, оригінал сертифіката ЗНО, роздруківку балів ЗНО, 4 фотокартки.

 

Для осіб, які мають право на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів на основі повної загальної середньої освіти, зарахування за співбесідою та зарахування поза конкурсом, необхідно особисто подати до приймальної комісії такі документи:

  1. копію документу державного зразка про повну загальну середню освіту (або документу про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень) і додатка до нього;
  2. 4 кольорові фотокартки розміром 3х4 см;
  3. сертифікати УЦОЯО із переліком конкурсних предметів із зазначенням балів, визначених правилами прийому НаУКМА;
  4. копію паспорта або свідоцтва про народження для осіб, які за віком не мають паспорта (2 примірники);
  5. копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (2 примірники);
  6. для військовозобов’язаних – копію посвідчення про приписку до призовної дільниці або військового квитка (2 примірники).
  7. копії документів, які дають право на пільги.

Обов`язково потрібно мати при собі оригінали всіх документів, копії яких подаються. Документи подаються вступником особисто.

Для вступу на магістеріум:

  1. копію документу державного зразка про раніше здобутий ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
  2. копію документа, що посвідчує особу та громадянство (2 примірники);
  3. 4 кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см;
  4. копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (2 примірники);
  5. для військовозобов’язаних – копію посвідчення про приписку до призовної дільниці або військового квитка (2 примірники).
  6. творчий доробок для вступу за спеціальністю «Журналістика»
  7. мотиваційна презентація для вступу за спеціальністю «Публічне адміністрування»
  8. дослідницька пропозиція для вступу за спеціальністю «Соціологія»

 Обов`язково потрібно мати при собі оригінали всіх документів, копії яких подаються. Документи подаються вступником особисто.

Інформація щодо творчого доробку, мотиваційної презентації та дослідницької пропозиції - у програмах фахових вступних випробувань на відповідні спеціальності.

Тривалість навчання на всіх напрямах підготовки за ступенем «бакалавр» становить 3 роки 10 місяців. Тривалість навчання на всіх спеціальностях за ступенем «магістр» становить 1 рік 10 місяців.

Вступити до НаУКМА для здобуття ступеня магістра можна на основі ступеню бакалавра, здобутого за будь-якою іншою спеціальністю. Так, для вступу на «Журналістику» або «Менеджмент й адміністрування в охороні здоров`я» можна отримати диплом бакалавра з будь-якої іншої спеціальності і галузі знань, яка найбільше відповідає інтересам і здібностям: Культурологія, Філософія, Історія, Економічна теорія, Маркетинг, Програмна інженерія, Правознавство, Біологія, Фізика, Соціологія, Політологія тощо. 

В НаУКМА вступ після коледжу відбувається тільки на загальних підставах (за результатами ЗНО 2016 року) лише на перший рік навчання. Свого коледжу в НаУКМА немає.

Умови, зміст навчання на конкретних кафедрах шукайте в розділі «Освіта», підрозділах «Факультети» та «Кафедри» (бічне меню на сторінках факультетів).

 

На базі однієї освіти можна отримати багато професій. Ключові результати навчання за програмами підготовки бакалаврів та магістрів, фахову компетентність та професійні профілі випускників з прикладами можна дізнатись тут.

 

Також пропонуємо ознайомитися з такими матеріалами на сайті:

Переведення та поновлення до НаУКМА здійснюється відповідно до Положення "Про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів".

 

Переведення відбувається під час канікул.

 

Для того, щоб з`ясувати можливість переведення (поновлення), необхідно принести академічну довідку (береться в деканаті) з переліком прослуханих дисциплін у деканат відповідного факультету НаУКМА. В деканаті визначать, чи дозволяє академічна різниця переведення та перевірять, чи наявні вільні місця.

 

Підставою для переведення є заява вступника, підписана ректором попереднього університету та заява на ім’я президента НаУКМА, завізована деканом відповідного факультету. Це може бути заява за зразком. Для поновлення не потрібна згода керівника попереднього ВНЗ.

 

Процедура переведення між країнами у НаУКМА перебуває у розробці. На цей час таке переведення здійснити неможливо.

Навчальні плани напрямів підготовки за ступенем «Бакалавр»

Культурологія

Філософія

Історія

Філологія

Економічна теорія

Маркетинг

Фінанси і кредит

Прикладна математика

Програмна інженерія

Інформатика

Правознавство

Хімія

Біологія

Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування

Фізика

Соціологія

Політологія

Соціальна робота (загальна характеристика програми)

Навчальні плани спеціальностей за ступенем "Магістр"

Культурологія

 Філософія

Історія

Юдаїка

Археологія 

Філологія. Теорія, історія літератури та компаративістика

Філологія. Теорія, історія української мови та компаративістика

Економічна теорія

Фінанси і кредит

Маркетинг

Системи і методи прийняття рішень

Інформаційні управляючі системи та технології

Програмне забезпечення систем

Прикладна математика

Правознавство

Публічне адміністрування

Хімія

Біологія

Лабораторна діагностика біологічних систем

Екологія та охорона навколишнього середовища

Фізика

Соціологія

Політологія

Журналістика

Менеджмент організацій і адміністрування (в охороні здоров’я)  (детальніше про курси)

Менеджмент організацій і адміністрування. (Менеджмент зв’язків з громадськістю)

Соціальна робота (загальна характеристика програми)


Могилянська школа журналістики пропонує навчальну програму маґістра журналістики (MA), наукову програму доктора журналістики (PhD) та програму професійної освіти для працівників медіа «Журналістика цифрового майбутнього» (Digital Future Journalism), а також кваліфікаційну програму «Цифрові медіа в університетах» (Digital Media Universities) для викладачів журналістики вищих навчальних закладів. Наявність маґістерської програми без бакалаврського рівня й прийом на навчання випускників вузів з будь-якою базовою освітою є концептуальними ідеями Школи, що створювалася на абсолютно нових засадах, відмінних від інших українських шкіл. Детальніше про особливості вступу й навчання у Могилянській школі журналістики можна дізнатись на офіційному сайті

Для тих, хто вже має вищу освіту, можливий вступ на основі диплома бакалавра на будь-яку магістерську спеціальність, крім "Правознавство" (вступ на "Правознавство" здійснюється виключно на основі диплома бакалавра за напрямом підготовки "Правознавство"). Навчання на магістерських програмах триває 2 роки. Форма навчання - денна.  Для вступу необхідно скласти іспити в НаУКМА: тест з англійської мови, тест з української мови та фахове випробування. Програми іспитів можна переглянути за посиланням ("Програми вступних випробувань 2015 року" у верхній стрічці меню). Звертаємо вашу увагу, що відповідно до Правил прийому до НаУКМА у 2015 році, громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту, якщо певний ступінь вищої освіти громадянин здобуває вперше за кошти державного або місцевого бюджету. Не допускається повторний вступ на місця державного замовлення для здобуття ступеня магістра.



Також післядипломну освіту (вечірня, заочна, дистанційна форми) пропонує Києво-Могилянська бізнес-школа.

У НаУКМА існує лише денна форма навчання за всіма спеціальностями бакалаврів та магістрів.

 

Післядипломну освіту (вечірня, заочна, дистанційна форми) пропонує Києво-Могилянська бізнес-школа.

Сертифікатні програми розраховані на студентів НаУКМА, які здобувають відповідний до вимог сертифікатної програми ступінь освіти з будь-якої спеціальності. Перелік та зміст сертифікатних програм можна дізнатися за посиланням. Студент, який успішно прослухав сертифікатну програму отримує відповідний сертифікат разом із дипломом. Для студентів сертифікатні програми є безкоштовними. Форма навчання - денна. Програми розраховані на кілька років навчання та здійснюються у межах циклу вибіркових дисциплін.

 

Особи, які не навчаються в НаУКМА, можуть стати слухачами сертифікатних програм на платній основі. На деяких програмах можуть організовуватися вечірні заняття за наявності достатньої кількості зацікавлених слухачів. Можливість такого навчання необхідно попередньо уточнювати у керівників відповідних програм.

 Для студетнів та вступникiв, які потребують поселення у гуртожиток надаються місця за їх наявності. НаУКМА має чотири гуртожитки блочно-коридорного типу, які відповідають санітарним нормам, площею 6,5 кв.м. на одну особу. Гуртожитки розташовані:
1)      Харківське шосе, 17а
2)      Вул. Марини Цвєтаєвої, 14-Б
3)      Вул. Івана Кудрі, 31-а
4)      Смт. Ворзель, вул. Леніна, 6-а (магістри)
Станом на 01.01.2015 року вартість проживання в гуртожитку склала 292 грн/міс.

Навчання відбувається на базі військової кафедри КНУ ім. Тараса Шевченка. Триває 2 роки. Запис на 2 році навчання, вчитися на 3 та 4 р.н. (розклад складається з врахуванням навчання на військовій кафедрі). Вартість 2 років навчання (2014 рік) – 20 000 грн. Можлива оплата посеместрово (протягом 2 років можна сплатити у чотири етапи).

Підготовче відділення НаУКМА готує старшокласників до написання тестів з дисциплін, що входять до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Навчання базується на шкільних програмах та програмах тестів зовнішнього незалежного оцінювання. На підготовче відділення НаУКМА приймаються громадяни України, які мають повну середню освіту і учні 9-10-11х класів середніх загальноосвітніх шкіл (ліцеїв, гімназій, коледжів) та інші особи з відповідним рівнем підготовки. На курси англійської мови приймаються учні від 14 років. Зарахування до складу слухачів (заочна форма) підготовчого відділення НаУКМА проводиться на підставі укладання Договору про надання освітньої послуги та оплати за повний курс навчання.

Випускники підготовчих курсів мають право на першочергове зарахування до НаУКМА й можливість отримати до 10 додаткових балів до загального рейтингу при вступі на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності (згідно наказу МОН), а саме: прикладна математика, програмна інженерія, інформатика, біологія, хімія, екологія, фізика.

Курси проходять з таких предметів: українська мова, англійська мова, українська література, історія України, математика, фізика, хімія, біологія.

Форми навчання:

   заочна на контрактній основі – з жовтня по травень, 3 навчальні сесії протягом навчального року під час шкільних канікул, в кінці навчання – підсумковий тест;

   вечірня та школа вихідного дня (курси з окремих дисциплін) – від 2-х до 8 місяців, навчання триває з вересня по травень, в кінці навчання – підсумковий тест;

   інтенсивні підготовчі курси з окремих дисциплін, що входять до зовнішнього незалежного оцінювання, працюють під час весняних шкільних канікул та протягом травневих свят.

Наша адреса: 04070, м. Київ,

вул. Набережно-Хрещатицька, 27,

Бурса (9 корпус), 2-й поверх, кімн. 20-21,

тел. (044) 425 10 47, (044) 425-42-61

 

Так є, стипендії для студентів магістерських програм «Хімія (мембранні та сорбінні процеси та технології)», «Біологія» та «Лабораторна діагностика біологічних систем». Більше інформації знайтете за посиланням.

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна