Кафедра археології

us

Про кафедру

Кафедру археології НаУКМА було створено у 2013 році на базі першої в історії української освіти маґістерської програми «Історія. Археологія та давня історія України», що була заснована у 2000 році.

 

Кафедра здійснює підготовку маґістрів за спеціальністю 032 «Історія та археологія» галузі знань 0203 – «Гуманітарні науки».

 

Головним напрямком діяльності кафедри є підготовка фахівців з археології та первісної історії, які б відповідали високим нормам сучасної європейської науки. В результаті тісної співпраці НаУКМА з Інститутом археології НАН України, потужний науковий потенціал якого дозволив залучити до викладання безпрецедентну кількість фахівців найвищої кваліфікації. Безпосереднє поєднання академічної науки з сучасною вищою освітою гарантує високий рівень знань майбутніх фахівців з археології та давньої історії Європи. Найдавніше минуле України розглядається на широкому тлі первісної історії всієї Євразії.

 

Навчальний процес передбачає участь в археологічних експедиціях, у тому числі й міжнародних. Майбутні фахівці матимуть широку спеціалізацію, що дозволить працевлаштуватися в різноманітних установах: від науково-дослідних інститутів та університетів до дипломатичних представництв в Україні та за її кордонами. Ступінь маґістра дає змогу продовжити освіту в аспірантурі за спеціальністю «Археологія» для здобуття вченого ступеня кандидата наук, а також оволодівати докторськими програмами в університетах Європи та Америки. Переважна більшість випускників кафедри продовжують навчання в аспірантурі НаУКМА та Інституту археології НАНУ, або є науковими співробітниками останнього. Кожен десятий археолог сучасної України - випускник кафедри археології НаУКМА.

 

Професорсько-викладацький склад

Публікації

Навчання

Анотації курсів

Контакти

Проєкти освітніх програм

Навчальний рік 2022-2023

Навчальний рік 2020-2021

Проєкт освітньо-наукової програми «Археологія» спеціальності 032 Історія та археологія другого (магістерського) рівня вищої освіти

icon Освітньо-наукова програма «Археологія»

 

Запрошуємо всіх стейкголдерів (здобувачів вищої освіти, випускників освітньої програми, роботодавців, представників академічної спільноти, співробітників НаУКМА, представників інших груп стейкхолдерів) залишити відгуки, побажання та пропозиції для покращення освітніх програм.

 

Усі пропозиції та зауваження просимо надсилати до 24 грудня 2020 року на адресу гаранту освітньої програми.

 

Гарант програми доцент В. І. Клочко Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

 

 

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна